Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Vennétek használtan háztartási...

Vennétek használtan háztartási gépeket?

Figyelt kérdés
Sikerült használtan ingatlant vennem,viszont háztartási gépeket vennék,viszont újakra nincs most annyi pénz.Garanciás,használt termékeket meg szabad venni,vagy felejtős a dolog?

2015. márc. 22. 15:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze nem a legeslegrégebbiekre gondolnék,mondjuk 15-20 éves gépekre.
2015. márc. 22. 15:37
 2/10 anonim ***** válasza:

inkább 8-10 évesekkel probálkozz

mert 15 év után már télleg kérdéses..

8-10 éves cuccokat vettem már mint pl hűtő, mosogép és még jók..

2015. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez gondolom már túl van a 15-ön.Nem?Am. köszi a választ.Link: [link]
2015. márc. 22. 15:48
 4/10 A kérdező kommentje:
Bár ez már lejárt
2015. márc. 22. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a gond a régi hűtőkkel, hogy nem hatlkonyak, egy új sokkal kevesebb áramot fogyaszt, amit spórolnál vele, évek alatt elbuknád a villanyszámlával, egy új hűtő 3 év alatt behozza az árát, annyival kevesebbet fogyaszt, a nagyobb méret ellenére.
2015. márc. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom, nézz szét a szépséghibás termékek között. Sok helyen vannak ilyen üzletek, ahol a szállítás közben sérült (pl. festékréteg lepergett, lába hiányzik, stb...) kütyüket jócskán áron alul adják. 4 éve így vettünk teljes értékű hűtő-fagyasztót 35000-ért, ami mai napig jól szuperál. Csak a lába egy fakocka :)
2015. márc. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia

itt érdemes körülnézned:

www.hgsz.hu

fiatal szép készülékek jó áron, és garanciával.

üdv.

2015. márc. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azt azért nem mondanám,hogy az újjal jól járnék,ez az ilyen A++-os hűtő,meg ilyenek,mind reklám,nem hiszem,hogy a régiek annyival megdobnák a költségeket,szüleimnél régebben rossz volt a termosztát a hűtőben,hónapokig folyamatosan! ment,s nem növelte meg a számlát.
2015. márc. 26. 17:06
 9/10 anonim ***** válasza:

A villanyszámla sok tételből tevődik össze. A hűtőgép, asztali PC a legnagyobb fogyasztók között van. Anyu a Minimat mosógépét cserélte kisebbre, korszerűbbre. Nagyon szépen meglátszott a villanyszámláján. Én az asztali PC-met cseréltem kis fogyasztásúra (igaz, gyakorlatilag nap 16 órát megy) szintén jól látszott.

Az, hogy egy-egy fogyasztó mennyire "látszik" a számlán, az attól függ, hogy mennyi a teljes fogyasztásod. Ha sokat mosol, szárítógépet, mosogató gépet.... használsz, egészen mást látsz egy kis fogyasztáscsökkenésből, mintha a teljes fogyasztásod is kicsi. Én fokozatosan a lakásom fogyasztását alig több, mint a felére csökkentettem. (izzó helyett fénycső, "lapos tv", korszerűbb hűtő...)

2015. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nálam egyetlen monitor cseréje éves szinten 179 kwh energiát spórolt :) ugyhogy egyetértek az előttem. sokat lehet iyleneken is sporolni. de amúgy a hűtőgépek se fogyasztanak feltétlen olyan sokat ha nem nyitják ki egy nap 200x... s pl egy csomo mosáshoz elég a 30 fok ami szintén kb semmi energiát nem használ el egy 60 fokos intenzivvel összehasonlítva..

Nekem egy Bosch hűtőm van ami ha nem nyitogatom csak télleg minimálisan akkor napi 500-600Wbol kijön a fogyasztása. és van egy bosch mosogépem ami 30 fokos mosással 270Wot eszik míg lejár a program :)

2015. ápr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!