Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az elöltöltős automata mosógép...

Az elöltöltős automata mosógépeknél mi okozza a gyűrődést elsősorban?

Figyelt kérdés

Nálunk egyesek azt mondják, hogy a dob kialakítása. Van egy Samsung gépünk, aminek a dob belső kialakítása speciális "gyémánt" formára hasonlít, a kíméletesebb szövetkezeléshez. A feleségem erre fogja, pedig ennek nem lehet köze ehhez szerintem.


Szerintem a centrifugális erő a fordulatszám függvényében minden mosógépben egyforma. Ha olyan a ruha anyaga, akkor mindegy hogy milyen mosógépben van mosva, gyűrődni fog. Vagy rosszul látom?



2015. márc. 24. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A ruha anyaga is mérvadó,de főként a centrifugáláson múlik.

Az igaz,hogy szárazabb lesz a ruha de annyival gyűröttebb is.Ha van vasalás könnyítő funkció akkor azt is be kellene kapcsolni.

2015. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az nincs ezen az automatán, de annak mi a lényege? Mit csinál abban a programban?
2015. márc. 24. 17:06
 3/5 A kérdező kommentje:

"Vasaláskönnyítő és gyűrődéskilazító program


A mosógép a szakaszos centrifugálásnak és a mosás végén alkalmazott ruhalazító dobmozgásnak köszönhetően kevésbé gyűri össze a mosott ruhákat."


Ezt egy szakoldalról másoltam. Ha ezt nézzük, akkor ez benne van a programban, csak nincs külön megnevezve mint "vasalás könnyítő program". Végül is egy gyűrődősfajta szövetnadrág gyűrődött nagyon össze.

2015. márc. 24. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez lényegében a mosás/centrizés után el kezdi forgatni lassan a dobot jobbra ill.balra és a dob oldalára tapadt ruhát leválasztja-át mozgatja.
2015. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lejárt a program halehet azonnal ki kell szedni a ruhát.

Súlya van ha nedves, összenyomják egymást.

fordulatszámon is sok számít.

" Vasalni kell " ruhákat nyirkosan kellene.

Szerintem legalábbis.

2016. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!