Kérdezlek kérdése:

Mivel fűtsek télen?

Figyelt kérdés

Nincs gáz a lakásba, és mivel elég költséges lenne bevezetni így valamilyen elektromos fűtésen gondolkodtam. Természetesen ha veszek akkor csakis energia takarékosat hogy azon is sporoljak.

Azt hallottam hogy az energia takarékos ventillátoros hősugárzó jól fűz és nem is kerül olyan sokba egy hónapba. Esetleg erről tudtok véleményt mondani?

A másik amit még néztem az ez:

[link]


Erről se tudok sok mindent. Ezt a kettőt gondoltam de nem nagyon tudom hogy havonta ezek mennyit fogyasztanak főleg nem hogy az pénzbe mennyi. Ha valakinek van jobb ötlete azt is szívesen fogadom.



2015. ápr. 2. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Villannyal fűteni meglehetősen költséges.

Az "energiatakarékos" villanyfűtés úgy tud takarékoskodni, hogy nem csinál olyan meleget.

Az esetek többségében parasztvakítás. és nem lehet egy lakás fűtését velük megoldani valóban pénztakarékosan.


De persze nagyon ügyesen is lehet villannyal fűteni, fillérekért:

https://www.youtube.com/watch?v=CqJoXyBuxRw


A kérdés tehát bonyolult.

Nincs lehetőséged egy kandallót (is) üzemeltetni?


Több infó kell, hogy jobban használható tanácsot tudjunk adni.

2015. ápr. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hi!

Az infrapanel jó megoldás lehet.

A lakást alacsonyabb hőmérsékleten lehet tartani magasabb hőérzet mellett.

(Hasonló okból jó a padlófűtés és a falfűtés is.)

Szerintem :)

2015. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bereczk Jénos válasza:

Valószínű már sokan haragszanak rám, mert sokat írok, de ha belegondolok a barlangban tüzeléstől mennyire haladtunk előre, bizony még sokat kell foglalkozni a témával, hogy FŰTÉS legyen!!!

Mivel FŰTÜNK? E N E R G I Á V A L ? Honnan vesszük az energiát?

GÁZT, külföldről, csővezetékeken keresztül! Kinyerése, szállítása, raktározása végül a fűtésre felhasználása, DRÁGA, de kényelmes!!!!

A FA kivágása, szállítása, szárítása, felhasználásának bonyolultsága,

környezetszennyezése, szálló pora ártalmas, beépül és rombolja a szerveinket, bár elmondják, hogy CO2 semleges, mert csak annyi CO2 keletkezik amennyit élete során megkötött!!!! Ez igaz, de csak úgy, ha

100 év alatt lekötött CO2-t, 100 év alatt termelnénk vissza és nem egy nap vagy hét alatt!!!!!

A SZÉN energiája viszonylag egyszerűen előállítható, magas energiatartalma miatt lehetne kényelmes és tökéletes fűtés, ha nem mint hordozót TÜZELNÉNK

el, hanem gázát az "átkozott" CO-t, amely tisztán ég, a környezetre kevésbé káros, csak "K A Z Á N" kell hozzá, amiben nem elégethető, hanem hasznosítható energiája!!!! Nem szennyez, takarítani sosem kell!!!!!!!

Természetesen vannak más energiák is, nap, szél, geotermikus, elektromos energiák, amire ráfogjuk hogy olcsók, de néha hozzáteszik, bizonyos esetekben kiegészítő fűtés szükséges, napelemek, ha nem süt a nap, szélkerék, ha nem fúj a szél, amiknek az ideje lejárt, most környezetszennyezőkké váltak, nincs olcsó megoldás megsemmisítésükre!!!

A szénből gyártott áram, atomerőmű anyagainak tárolása lejárat után!!!!

Van egy mindenben hiba, amikor laikusok, (akár ilyenek mint én!!!),

DÖNTHETJÜK EL, mi lenne számunkra a jó, ha úgy veszem, hogy a szakértők mekkorákat tévedtek, ahogy most ide jutottunk!!!!! Vissza az ősemberhez

kezdjük elölről, kinek higgyünk?

2023. jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!