Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van valami tapasztalata...

Van valami tapasztalata valakinek azzal, ha a mosogép (FAGOR) nem szívattyúzza ki a vizet teljesen?

Figyelt kérdés
Kicserélték a szivattyút, utána is vizes volt a ruha a centrifugálás után. Visszahívtam a szerelőt, átnézte, hogy nincs-e eldugulva, de nem volt, szerinte a szivattyú szivattyúz, ami igaz, de kb 2 liter viz benne marad a gépben- szerinte ez normális, szerintem meg nem, mert korábban szinte szárazak voltak a ruhák centrifugálás után, most meg le kell engednem a vizet alul, s utána centrifugálok csak, különben értelmetlen, mert csak a vizben pörgeti a ruhákat. Valami ötlet? Van vmi vizszintmérő vagy ilyesmi ezekben?

2015. máj. 24. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamennyi víz minden ürítés után marad a készülékben. Ha vízben pörgeti centrifugáláskor a ruhát, az viszont hiba, sok a vízmennyiség.

Több oka is szokott lenni:

1. dugulás van a kifolyó csőben, főleg ha a gép mögött a földön fekszik.

2.esetleg a csatlakozásnál a szifonnál vagy akár a szifonban ha oda csatlakozik.

3. van benne vízszintszabályozó is, de az a felvett víz mennyiségét hivatott felügyelni.

4. gondolom ezek szerint a szűrő és a szűrő ház tiszta, mert ott is eldugulhat.

5. régebbi típusok érzékenyek voltak arra, ha a kifolyó cső nem volt kb. legalább 50cm magaságra rögzítve a készülék hátulján és utána csatlakoztatva a lefolyóba.

Remélem segíthettem.

2015. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az a helyzet, hogy a szivattyút kicseréltük, elvileg működik, de ha kiveszem a fali csatlakozást, akkor sem szivattyúzza ki teljesen a vizet, pedig jön kifele rendesen.

Dugulást nem találtunk. A szivattyúval nem lehet a gond???

2015. máj. 25. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!