Mit jelent a modem?

Figyelt kérdés
Igen olvastam hogy a hullamhoz jeleket kot a jelet pedig a hullam segitsegevel elkuldi es ugyanigy kapja meg....de ma a haveremmel beszeltuk hogy kellene a suliba net. Mondtam h viszem a wifi-met es o mondta h viszi a modemjet . Nem ertettem . A wifire ertette ? Tudom hulye vagyok ... utalom magam is emiatt h ilyen alap dolgokat nem tudok de keves altalanos kulturaval rendelkezem. Segitsetek pls !

#számítógép #modem #elektrotechnika #wifi #network connection #modem jelentese
2015. jún. 15. 15:16
 1/3 Badattitude ***** válasza:
A modem, nyersen fogalmazva : egy olyan egység, amelyik kapcsolatot létesít az internet és a rákötött számítógép/számítógépek között oda-vissza alapon. Így nem csak le, hanem feltölteni is tudsz. A wifi egy vezték nélküli hálózati kapcsolat. Itt van egy egység, amibe bevan csatlakoztatva az internet, méghozzá kábelen, és ezt a hálózati kapcsolatot, mondhatni, magát az internetet sugározza ki egy adott távolságba, mint egy rádiótorony. A wifi képes készülékkel ( telefon, számítógép, laptop, tv,..stb) foghatot ezt a sugárzott jelet, és így vezeték nélkül tudod használni az internetet. Itt jön a csavar: manapság egy kábelen jön a tv, internet, telefon, így a mai modemekbe bemegy egy kábel, leválassza az internetet, és így ráköthető pár számítógép. Leválasztja a telefon vonalat, és így ráköthető 2-3 telefon is. És a lényeg, beépített wifi routere is van a mai modemeknek. Így ugyanaz a modem vezeték nélkül is biztosít internetes hálózatot. A barátodnak, gondolo, az aterve, hogy a sulitokban lévő internet kábelét bedugja a modemébe és az vezetéknélküli internet hozzáférést ( WIFI ) is biztosít. A terv jó, csakhogy a szolgáltató az internet bekötésekor hitelesített modemekkel adja át a rendszert. Csak úgy, nem lehet cserélgetni, mert nem valószínű, hogy a hálózat beléptető rutinja engedni fogja a barátod modemjét felcsatlakozni. Vidd el a Wifi routeredet, azt szabadon használhatod bárhol. A modemekre visszatérve: léteznek Usb stick , azaz mobil modemek is. Ezek pendrive formájúak. Ezekbe a szolgáltató által biztosított sim kártya van, ami kezeli a hálózati csatlakozáshoz szükséges beléptetést, mint a mobiltelefonnál. Ezt bedugod bármelyik usb portba, és már online is vagy. Ezek nem sugároznak wifi jelet. Lehet, hogy a barátod igazából erre értette: beviszi a sulitokba a mobil modemjét, és úgy interneztezik. Nagyon nagy vonalakban ennyit a modemekről. Remélem, segítettem !
2015. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi segitettel !
2015. jún. 24. 10:01
 3/3 anonim válasza:
Az a kis doboz, amiből jön a WiFi...
2017. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!