Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos átfolyós vízmelegít...

Elektromos átfolyós vízmelegítő vélemények tapasztalapok meg osztása?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő nincs meleg víz a házban nincs bojler. Meleg vizet fürdéshez,mosogatáshoz,mosakodáshoz stb.... eddig úgy kaptunk ha lábasban melegítettünk vizet a gáztűzhelyen (gáz palackra van rá kötve a gáztüzhely).

Szeretnék be szerezni egy elektromos átfolyós vízmelegítőt, mivel nem sokat hallotam még erről a találmányról, szeretném ha meg osztanátok velem a tapasztalataitokat milyen terméket ajánlanátok.Én személyesen 25.000 Ft ot szánok rá de ez az ár alatt is ajánlhattok termékeket a legfontosabb szerepe az lenne hogy fürdésnél a kádba megfelelő hömérsékletű és mennyiségű vizet tudjon melegíteni a vizmelegítő.


2015. jún. 28. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelentősen lefojtja az átmenő víznyomást, ezért zuhanyozásra kevésbé alkalmas, kád megtöltésére meg pláne nem.
2015. jún. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel bojlert is vehetnél, aztán már az is lenne a házban.


[link]

2015. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:

Szerintem is tárolósat vegyél (bojler).

Egy átfolyós teljesítmény igénye 4-6kW!

Ez 17-26A áram igénnyel jár. Ha régi a ház villamos rendszere (másfeles alumínium vezetékek vannak) akkor újra kell húzni neki 4-es rezet a villany órától hogy elbírja.

Ha 10 vagy 16A egy fázisod van, akkor pedig teljesen reménytelen az ilyen használata.

Erre is gondolj!

2015. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Találtam egy ilyen terméket a tv-s webshopban Delimano márka néven aminek 3 kW a teljesítménye.Mivel nekünk a ház a régi aluminium vezetékrendszeren alapul ezt a 3 kW-os vízmelegítőt se bírja el?
2015. jún. 28. 13:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet kiváló!

Pontosan az ilyen praktikus eszközöket nélkülözőkhöz szól újabban egy reklám az átfolyós bojlerről...hip-hop, pik-pak, igencsak könnyű felszerelni, aztán csak bedugod a konnektorba..és lőn csoda..jön az áhított melegvíz..mosolyog a szerplő, az emberek rohannak megvenni..


aztán otthon, felszerelés előtt, alatt, után jön a gyomros..

...mert nem hozza a elvárható vízmennyiséget(sem)..és a kellő hőfokot (sem)...

....persze, ha uniós jogaid szerint már ingyenesen lecserélte az áramszolgáltató a mérődet 32 A-esre, az elosztótáblán is akad 25 A-es bizti, ami a bojler konnektorára van kötve..de a háztartási konnektor csak 10 Ampert bír egy darabig, a szükséges teljesítményt nem sokáig..pláne ha a madzag is alu, vagy vékony réz..

ha nagyon kukacos valaki, akkor még egy igen kiváló földelés is kell, és ami a legfontosabb, egy konnektorba dugható FI relé..(hatezerért már kaphatsz 30mA-es)..ha viszont régi minden vezeték, bizti, konnektor, akkor a lehetséges tűzveszélyre is felhívnám a figyelmed..


ha ez mind megvan, és a vízszerelő is felpattintotta a megfelelő helyre az átfolyós bojlert, akkor mondható, hogy öröm az élet..


azt sosem értettem, miért nem tolonganak az emberek, hogy ilyen nagyszerű készüléket vegyenek?

Szóval gondolkozz más megoldásban.


illő tisztelettel egy ötvenliteres hőtárolós Hajdút javasolnék...bár az is kicsi, de viszonylag óccón megúszható, akár a régi elektromos hálózatról(akár). ...és nem kell várni, ha télen a fázós lábad szeretnéd forróvízben kiáztatni..


szerintem


egyébként gúglizd be..csupa szépet fogsz látni..a kommenteket ne olvasd, mert ott csúnyán beszélnek.

2015. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egy 25kwattos átfolyós vízmelegítő tud normális vízhőt és mennyiséget csinálni gázból.

Villannyal is kb ekkora kéne.

Ehhez ipari áram kell,meg vagy 100amper.

2019. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!