Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villany vagy gázbojlert...

Villany vagy gázbojlert vásároljak?

Figyelt kérdés
Kinek melyik vált be és melyik se, melyik hatékonyabb illetve melyiknek kevesebb az üzemeltetési költsége?

2015. júl. 8. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A bojler bekötése + óra elég drága, és drágább a fűtés. A gázbojlernek pedig kell a légköbméter, nem lehet akárhová tenni, de olcsóbb, és van meleg víz, akkor is, ha nincs áram.
2015. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha éjszakai áramról üzemel, talán takarékos lehet az elektromos is. Egyébként a gázbojler sokkal olcsóbb.
2015. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tárolós gázcirkó vált be. Fűti a házat és meleg vizet csinál. Ha kifogy az 55 liter, akkor 5 perc alatt felfűti a tartályt 70 fokosra.
2015. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Lehet utánanézek a gázbojlereknek mivel pont lenne lehetőség a gázt is bekötni
2015. júl. 9. 00:17
 5/6 anonim ***** válasza:

kéménynélküli gázbojlert vegyél...

a villanybojlerrel több a macera.

a gárbojler palackról is üzemeltethető...


szerintem előnyösebb, megbízhatóbb...egyedül a szellőzésre kell ügyelni, legyen egy nyílás valahová...

2015. júl. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 JulesM111 ***** válasza:

Villanybojler bekerülèsi költsége kedvező, üzemeltetése drágább.

Gázbojler kedvezőbb áron állítja elő a melegvizet, de a bekerülési költsége magas; gázterv, engedélyeztetés, stb, stb.


Ha olyan a lakásod, hogy az élettér zónán kívül tudod elhelyezni, pl. Kazánházban, és a vezetendő vízcső nem hosszú, akkor gázbojler, 3-4 év alatt megtérül a villannyal szemben.


Én villanybojlert pakoltam be, mert nem tudtam megoldani a gàzbojler lakáson kívüli elhelyezését.

2015. júl. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!