Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szerelők, mi lehet a baja a...

Szerelők, mi lehet a baja a centrifugámnak? Kinyitott fedő mellett is működik?

Figyelt kérdés
Mi lehet a baja? Ma centrifugáztam a ruhákat, mikor végzett, kinyitottam a fedelét, de nem állt le, de a fék fogott... mire kihúztam a konnektorból, kissé égett szag terjengett körülötte, szétszedve nem láttam hogy leégett volna a gép. Állítottam a nyomószáron is, hátha az a baj, de nem, ugyanúgy nyitott fedőnél indulás, fékezés, és égett szag. Kondenzátor? Teljes motorcsere? Újratekercselés? Mit csináljak? :(
2015. aug. 4. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen tipusú centrifugáról van szó, de többséginek a kapcsolójához egy bot vezet és az szokott a vezető csőben berozsdázni. Amíg nem akad valaki, aki meg tudja szerelni, marad a konektorból kihúzás - bedugás.

Bocsánat a szakszerűtlen kifejezésekért.

2015. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen szag terjengett, az a fékpofa melegedése. Tehát marad a javítás.
2015. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is a fékpofára gyanakodtam, de lazítottunk rajta, nem fog most már elvileg, a szag mégis terjeng, és ha ki van nyitva a fedő is működik!

Nem merem így használni, mert bármikor ténylegesen leéghez.

2015. aug. 4. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!