Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy kollégiumba kb. mekkora...

Egy kollégiumba kb. mekkora energiafogyasztású hűtőszekrényt merjek vásárolni?

Figyelt kérdés
Félek, hogy lecsapná az áramot, meg eleve nem vagyok vele teljesen tisztában vele, hogy mi számít soknak/kevésnek. Egy hűtőgépet már kinéztem, ami 0,3 kWh-os. Az milyennek számít?

2015. aug. 16. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy hűtőszekrény nem fog lecsapni semmit.
2015. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Első körben gondolj bele, hányan laknak egy kollégiumban. 50-100 ember. Méretétől függ. Mindegyiknek van ma már számítógépe, laptopja, okostelefonja, ezek mint állandó áramfogyasztók meg az összes többi, mosógép, vízforraló, hajszárító, tablet, ebook, zene..... Komolyan úgy gondolod, hogy ezek mellett bármelyik normál hűtőszekrény lecsapná a biztosítékot?

Második körben, szerintem először költözz be, és nézd meg az adott szobát, ahova kerülsz. Lehet, visz valamelyik szobatársad hűtőt, illetve az is lehet, az előző évekből egy kiköltöző lakó otthagyta a magáét. Egyáltalán nem biztos, hogy saját hűtőt kell vinned. Ha van már a szobában, talán be sem fér egy újabb darab.

2015. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Ismerem a szobát, nem először megyek a koliba, csak tavaly volt, hogy a vízforralót lecsapta, amikor épp hogy végez a forralással a gép. De az azért is lehet, mert már nagyon régi forraló. :'D

2015. aug. 16. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!