Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosás panellakásban? Mik a...

Mosás panellakásban? Mik a szabályok, mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Most fogunk költözni egy panellakásba, az eddigi elöltöltős mosógép helyett egy keskenyebb felültöltős fér csak el.

Még soha nem laktam panelban, nem szeretnék zajongani. Új, elvileg nem túl hangos mosógépet kapunk. Bauhausban láttam ilyen gumi szerű mosógép alátétet, olyat érdemes alá tenni? Olvastam a házirendben, hogy mikor lehet zajjal járó tevékenységet végezni a lakásban, ez is ebbe tartozik? Tehát mondjuk este, meg hétvégén délután ne mossak? Nem tudom, hogy egy ilyen mennyire hallatszódik át. Elvileg a fürdőszobának csak lefelé van falszomszédja, legfelső szinten van a lakás, oldalra pedig a többi szoba vagy a lépcsőház van.

Köszönöm a segítségeteket!

:)



2015. szept. 11. 10:49
 1/8 vatafak ***** válasza:
100%
ha egy modern mosógép körül megvan kb 5 centi hézag minden irányban akkor nem fogsz zajongani
2015. szept. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
minden irányba, akkor lefelé is? :)) csak viccelek. Köszi
2015. szept. 11. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen. Muszáj lebegnie! XD
2015. szept. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
minap éjszaka este 10 körül jöttem haza és a lépcsőházban fülelve hallottam, hogy valakinek megy a mosógépe. Oda alig hallatszódott ki, pedig ha a fürdőszobában van, akkor szomszédos helyiség. Ezek szerint ha mondjuk rakok alá egy ilyen gumiszőnyeget, akkor vajon lefelé is elviselhető lehet? Nem akarok rendszeresen este mosni, de előfordulhat, hogy kell, pl a gyerek miatt vagy ha tényleg sokáig dolgozunk.
2015. szept. 12. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves mosógép? Milyen márkájú? Ha forgás közben nem zúg akkor nem is hallani. Az újabb mosógépeken van éjszakai üzemmód is ami halkabb,nem tudom pontosan hogy hogyan működik,de nézz utána 1-szer használtam már,igaz,nem olyan szárazak lettek a ruhák mint amilyenek szoktak lenni de nem volt hangos. Amúgy meg ez a panel, nem kötelező csöndben maradni, 22-kor még nagyon aludnak. Engem nem zavar ha mosnak felettem,gondolom nem szórakozásból csinálják. A gumiszőnyeg a rezgéseket csillapítja inkább, a hangot csak egy nagyon kicsit. Ha neked nem hangos akkor alul biztos nem fog. Ha meg mégis szerintem először szólnak hogy hagyd abba aztán szólnak házmesternek,közös képviselőnek. Ha megfigyeled a szomszédod akkor kiderül hogy mikor jön haza és akkor bátran moshatsz! :D
2015. szept. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
****22-kor még nem nagyon aludnak.
2015. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kiírás óta gondolom egy csomó dolog kiderült, mi az amit eltűrnek egymásnak a lakók.

Téglába is lehallatszik a földszintre. :( vagy fel ha megy a gép.

És akkor mi van ha este 9 kor állsz neki? biztosan nem naponta fogod ismételni.

Házirend, meg " csak " azért van, hogy legyen.

( már bocs de egy hangos köhögés, vagy jó izű nevetés is áthallatszik. azt mondom van élet körülöttem ).

Mellesleg mostanság ha hajnali 5 kor ugatnak a kutyák a lakásba az jobba zavar...

2016. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dorkadió válasza:
Te milyen jófej vagy! Szeretnélek szomszédomnak, hogy így figyelsz másokra! Felettünk akkora gyökerek laknak, hogy húsvét nagypénteken is nekiállnak fúrni anélkül, hogy legalább kiírnák! Alapvetőnek tartom a másokra való odafigyelést! Főleg panelban, ahol csak egy fal választ el más családoktól!
2018. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!