Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indukciós tűzhelyhez való...

Indukciós tűzhelyhez való adapterről vélemények?

Figyelt kérdés

párommal most költözünk új lakásba ahol indukciós tűzhely van. nem tudom eldönteni hogy vegyünk e pár új edényt ami működik a tűzhelyen vagy inkább fektessünk be 1-2 adapterre (árilag szinge ugyananyiba kefül mind2)

ezekről adapterekről is sok félét olvas az ember hogy van amilyik nem is működik vagy csak csökkent energiával

ha mondjuk veszek 2db 23cm átmérőjűt arra bármilyen méretű edényt rárakhatok (pl akar kis kávéfőzőt is?) ?



2015. szept. 21. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
soha nem probaltam meg adapterrel, de szerintem nem sok ertelme van. Vegyel nehany normalis edenyt inkabb.
2015. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trafó1 ***** válasza:
100%

Szerintem is.

Adapterrel az indukciós tűzhelyedből csinálsz egy rezsót, annak minden hátrányával és veszteségeivel.

A zománcos edények is jók az indukciós tűzhelyre lényeg, hogy vasból legyen az edény.

2015. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hovawartos András válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz!

Egy - két normális edényt kell venni. A régi zománcos edények kiválóan működnek rajta, az a lényeg, hogy "legyen benne anyag", azaz legyen "falvastagsága" amiben tud az áram dolgozni.

2015. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

most olvasom az interneten hogy a bonyhádi lábos meg ilyenek szóval minden ami mágnesezhető edény állítólag az is működik rajta

tényleg így van?

és a hatásfog nem romlik így?

2015. szept. 21. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden, ami mágnesezhető, de működik alumíniummal és rézzel is. Eleve az anyagnak kell indukálhatónak lennie, mert adapterrel valóban egy rezsó lesz, amivel növeled a hőveszteséget. A gáz hatásfoka 30% körül van, a főzőlapoké 50% körül, az indukciós főzőlap 80% fölötti hatékonysággal dolgozik. Nem sokkal drágább az edény, mint az adapter egyébként.
2015. szept. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nem értek egyet az adaptert leszólókkal. Van egy csomó jó edényem, rozsdamentes. Van, amire nincs ráírva, hogy indukcióson is jó. Csak capsulated bottom és működik. A rozsdamentes kávéfőző is működik. Az adapter ugyanúgy működik, mint az indukciós edények, csak nincsen az edényhez hegesztve. Az indukciós edények aljára oda van hegesztve egy ilyen adapter. Nem csak az ár fontos. Az egy dolog, hogy nem kell kidobnom az edényem. Másik az, hogy mennyire nehéz emelgetni, mosogatni. Női szempont. :-) Ha az adapter nem nagyobb, mint az edény alja és az edény alja tiszta, sima semmi veszteség nem keletkezhet. Az indukciós edénynél is az alja melegszik, de az edény fala nem - hacsak nem a benne lévő cucctól. Arról nem is beszélve, ha nincsenek összeforrasztva akkor nem fog vetemedni akkor sem, ha nem egyforma a tágulási együtthatójuk. :-) Remélem, hogy jól gondolom. Most fogok adaptert vásárolni, hogy a nem indukciós edényeim (pl. nagy kukta 9000 Ft, dobjam ki? vegyek másikat 10-ért?) is tudjam használni.
2021. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!