Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos sütőhöz mindenképp...

Elektromos sütőhöz mindenképp kell külön vezeték a villanyórától? Konkrétan ehhez a tűzhelyhez kell? (link)

Figyelt kérdés
[link]
2015. okt. 20. 06:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sima konnektorról megy nekünk.
2015. okt. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Mivel, az adatok szerint, az áramfelvétel nem lépi túl a 3A-t, a gyakorlatban a meglévő vezeték ezt kibírja. Ha nem cérnavékony huzalból van.
2015. okt. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kb. 6 éve lett átvezetékelve a ház.

Nem a teljesítményt kell nézni?

Nem értek hozzá.

2015. okt. 20. 08:10
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es, a <3A-t honnan szedted?

1800/230, majdnem 8 Amper.

2015. okt. 20. 08:26
 5/17 anonim ***** válasza:
Egy villanyszerelő meg tudja nézni, hogy a jelenlegi vezeték elbírja-e.
2015. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ebben biztos voltam, csak ha valaki tudna konkrét választ adni, akkor nem kéne kidobnom egy csomó pénzt talán feleslegesen.
2015. okt. 20. 09:14
 7/17 anonim ***** válasza:

Én nem látok bele a te jövődbe...

Alapkérdés az, hogy ezt a készüléket dugóval adják?

A teljesítmény alapján egy átlagos aljzat egy ma átlagos vezetékkel (másfeles réz) ezt elbírja. No de átlagos a vezetéked? Ez még csak a jelen. A jövőt arra értettem, hogy vajon bedugsz-e még ugyanarra a körre más fogyasztókat.

2015. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szirty ***** válasza:

"Elektromos sütőhöz mindenképp kell külön vezeték a villanyórától?"


Nem, nem mindenképp.


"Konkrétan ehhez a tűzhelyhez kell?"


Attól függ (ahogy fentebb írták) a jelenlegi vezeték keresztmetszet elbírja-e a terhelést (az esetleg még róla működő egyéb készülékek áramfelvételének és várható egyidejűségének figyelembe vételével).

2015. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mint először írtam sima dugaljról megy nekünk is, ha levágja a biztosítékot, akkor hívsz szerelőt. Nem túl bonyolult. De amúgy senki sem látja a te vezetékeid innen, max csak tippelhetünk.
2015. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nekem a fűtés is elektromos.

a vezeték keresztmetszetét nem tudom, de ha pár éve lett megcsinálva, akkor nyilván nem elavult.

igen, dugaljról menne.

2015. okt. 20. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!