Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szárító ballonnal kapcsolatban...

Szárító ballonnal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, elég lassan száradnak a ruhák és ilyenkor télen elég párás is lesz a levegő emiatt, penésszel is küzdünk. Gondolkodunk egy szárító ballonon mert olcsóbb és helytakarékosabb is mint egy rendes szárítógép de nem tudjuk megéri-e venni egyet. Van valakinek valamilyen tapasztalata vele?
2015. okt. 23. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
2-3 óra legalább kell neki míg megszárad, a miénk 900 wattos, annyira nem vészes. Megéri megvenni, csak nem szabad telezsúfolni a ballont ruhával mert akkor biztos nem fog száradni. Viszont azzal számolni kell, hogy ez is párásít, és érdemes a fürdőben vagy máshol de ne a nappali légtérben szárítani mert a tetején fújja ki amit kiszárított a ruhából, és mosószeres/öblítős a levegő.
2015. okt. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, ha a penész a probléma, akkor ez nem megoldás, mivel a ruhából a pára ugyanúgy a levegőbe fog kerülni, onnan meg a hidegebb sarokba a falra.


Egy pára elszívót kellene vennetek inkább, de ne Ceresitet, arra a gatyád is rámegy, és cserébe alig szed ki párát. Nekem elektromos volt amíg ilyen gonddal küzdöttem, az egy nap alatt volt, hogy kiszedett 5-6 liter vizet a levegőből, a ceresit meg 2 decit. Igaz az elektromos is pénzbe kerül, mert áramot fogyaszt, de legalább működik.

2015. okt. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A párásodás és penész miatt akkor ez nem lesz jó megoldás. Tablettás páraelfogónk van, azt mindig kirakjuk minden szobában de köszönöm a tippet, utána nézek az elektromosnak hátha azzal többet érünk akkor.
2015. okt. 24. 20:05
 4/5 anonim válasza:
engem is érdekelne ez a téma,én viszont rendes szárítógépen gondolkozom..??
2016. jan. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül egy kondenzációs szárítógépet vettünk. Ez nem a levegőbe nyomja a keletkező párát hanem összegyűjti lecsapódó folyadékként egy tartályban. Sokkal jobb lett a levegő a lakásban :-)
2016. jan. 1. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!