Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért vannak vízcseppek a...

Miért vannak vízcseppek a hűtőszekrény belső falán?

Figyelt kérdés

Első legfontosabb gondolat: NEM önleolvasztós, direkt rákérdeztünk a vásárlás előtt, tehát nincs az, hogy mégis az csak én nem tudom.

Nem tettem bele forró ételt,

Nem fűtőtest mellett tárolom, normál 20-21 fok van a lakásban

Péntek reggel kapcsoltam be először (csüt. este hozták a szállítók tehát nagyon új hűtőről van szó)

Jól záródik az ajtaja, nem felejtettem nyitva egyszer sem.

A vízcseppek nagyon zavaróak mert tudom hogy ez nem normális. De mi lehet a gond? Valaki találkozott már ilyen problémával?

A bolt egyelőre nem veszi fel a telefont, még benne vagyok a kritikus 3 napban (ha valami probléma van akkor 3 napon belül jeleznem kell- vmi iylesmit mondtak)...

A vízcseppeket már letöröltem, egyes fokozaton is megjelentek, feljebb vettem, ott akkor időnkét picit ráfagy a vízcsepp de nem sokkal később ki is olvad. Az a baj, hogy így a benn lévő dolgok is párásak lesznek. Tejesdoboz is nyirkos lett.

SOS. Mit tehetek?



2015. okt. 31. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem éppen a benne tárolt cuccokból származó pára az, ami lecsapódik a hátfalon. Ugyanis ott hűt. Amikor jár, a cseppek ráfagynak, amikor "pihen" akkor felolvadnak.

A miénk is ilyen. Úgy kell bele pakolni, hogy a hátfalhoz ne érjen semmi.A felolvadt cseppek pedig a zöldségtartó rekesz mögötti-fölötti kifolyón tudnak a kompresszor fölött lévű gyűjtőtálcába lefolyni. Onnan meg a kopresszor melege elpárologtatja.

2015. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még valami. A benne lévő dolgok természetesen párásak. Ha belül "szárazság" lenne, képzeld el milyenek lennének a zöldségek, húsok, stb egy pár nap után. Ehetetlenek.

Az ember a hideg tárgyakat nyirkosabbnak érzi. (lásd a hűvös környezetben megszáradt ruhákat)

Szóval, szerintem nincs okod aggódni.

2015. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A bolttal lekommunikáltam a dolgot és képet mutattam a vízről és jégről, és azt mondták, hogy ez tényleg nem normális, nem ennyinek kellene lennie, sokkal kevesebbnek, hogy úgy néz ki a hátulja benn mint egy sokéves régi hűtőszekrény. Kicserélték.

Köszönöm a választ.

AZért nagy para volt.

2015. nov. 7. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor túl sok lehetett a Tiedben. A miénkben is sok van, de nem nyirkos benne semmi.

Nem akartalak félrevezetni.

2015. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!