Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen olcsó elektromos...

Milyen olcsó elektromos láncfűrész ajánlott?

Figyelt kérdés

Egyszeri használatra (egy lebontott ház tetőanyagának, plusz némi sallangnak felaprítására) lenne szükségem a lehető legolcsóbb villanyfűrészre.

Apróhirdetések között találni 10e ft körül új, bontatlan termékeket a következő márkákkal: Florabest, Möller, Straus. Van ezek közül olyan, ami tapasztalatok alapján túlél ennyit, vagy ennyire olcsón nem lehet megúszni a dolgot?



2015. nov. 17. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kölcsönözz ki egyet.
2015. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább kérj kölcsön egy Stil vagy Husqvarna fűrészt, ezek az olcsók nem jók és sokat is fogyasztanak.
2015. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a black&deckerrel? Van abból egy 1 üzemórát futott 15ért az aprók között.
2015. nov. 17. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom vagy ő is kölcsönzés helyett vette, vagy nagyon kemény óra áll a fűrész mögött.


Nekem kicsit többre kellett, vettem egy Straus legolcsóbbat (jó, többnyire a második legolcsóbbat, mert a kicsit erősebb volt akciós). Éles lánccal nagyon jó, mióta lecseréltem a lágyacél láncot és vezetőt (Makita vezető lett jó rá egy elég korrekt Oregon 3/8 lánc pár szemmel bevéve). Ja, és mióta kikaptam a féket belőle, mert az már a tervezőasztalon is beért és melegedett, bárki bárhol patkolta volna... Kapott hajtóműzsírt a belső (megjegyzem fém-fém) fogaskerék-áttétel, és körbe kellett szilózni a burkolat forgáccsal találkozó részeit (pontosabban réseit), mert úgy találták ki, hogy a benti (khm, fém-fém) fogaskerekeket ők lánckenős forgáccsal fogják teliverni, mert az nagyon jó kenés neki biztos.


A B&D jó alternatívának tűnik, de ki kell próbálni, vagy megbízható eladó kell legyen az illető.


Egy alkalom helyett még meg is bízhatsz valakit 10-ért. Ha meg kell egy jobb fűrész, akkor keress 2kW Skil csodát, lehetőleg rövidebbik vezetővel, és használd el melóban :)


Arra ügyelj, hogy ha mégis Straus vagy hasonló legolcsóbb mellett döntesz, akkor azért olyasmi meg se forduljon a fejedben, hogy hagysz benne lánckenőt és tiszta helyre leteszed a fűrészt, ha érted, mire gondolok... Lecseréltem benne a lánckenő csöveit is szűkebbre, erősebbre, és kapott óvatos, bilincses szűkítést is, hogy ne húsz percig tartson egy tartály, miközben tiszta malaj minden (engem is beleértve). Most nem dobja el az olajat ha elpakolom vele, de azért még mindig kiöntöm nagyjából. Várom, hogy a szivattyúja elszálljon. Néztem, nemigen létezik ugyanolyan sehol, tehát abban a pillanatban a fűrész is lom lesz, vagy locsolom olajjal fentről, esetleg fixen be lesz szerelve valahova... B&D/Skil a minimum rendes munkára szerintem. Mire rájöttem, mit kell bütykölni rajta, ráadásul amint olvashattad fentebb, sose a hagyományos szerelőreflexek váltak be... Legközelebb szerintem Makita lesz, esetleg egy Fuxtec benzines, de inkább a nyomógomb egyszerűségűnél maradok, ha már pár ezressel kevesebb, és még a minőség is legendás...

2015. nov. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kimerítő választ. Akkor az olcsóbb ebben az esetben is drágább lenne. Meglesem a b&d-t, Makitáról már én is sok jót hallottam, nézelődöm ezen a fronton.


Kösz mégegyszer!

2015. nov. 17. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!