Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nagyon finomra őrölt kávé...

Nagyon finomra őrölt kávé milyen kávéfőzőben nem lesz zaccos? A kotyogó és az elektromos kávéfőzőben zaccos lesz. Milyen kávéfőző típus van még őrölt kávéhoz?

Figyelt kérdés
A kedvenc Tchibo kávémmal járok így, új kávéfőző kell amúgyis, akkor vennék olyat, ami a finomra őrölt kávéhoz jó.

2015. nov. 24. 01:28
 1/7 anonim ***** válasza:
a legjobb a darálós kávéfőző, szemes kávéhoz, csak azt tudom ajánlani.
2015. nov. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:) Csak a kedvenc típusomból csak őrölt van.. Az eszpresszó kávéfőző jó lehet?

Ha valaki tud konkrét márkát, ami finomra őrölt kávét zacc nélkül lefőz írja meg.

2015. nov. 24. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon finomra őrölt a kávé, ahhoz a filteres főzők ajánlottak. Azok gyakorlatilag átfolyósok (alig van nyomás a kávétartónál) Tulajdonképpen "hosszú" kávét főz. Van aki azt szereti.

A fémszűrösök nagyobb, vagy nagy nyomáson működnek. Emiatt a szűrő furatai a túlnyomás elkerülése miatt nagyobbak, mint pl. egy papír filternél. A túl finom szemcséket a nyomás átpréseli a szűrőn ("zacc")

2015. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kijavítanék néhány előttem elhangzott állítást.


1. Nem javítás, inkább pontosítás: a legjobb a külön őrlő és gép, azonban ez nem hozzáértőknek valóban nem jó, mivel szaktudást igényel helyes használatuk. Otthoni használatra laikusoknak az egyik legjobb megoldás tehát valóban az őrlős automata gép.


2. Filteres kávékészítési eszközökhöz (pl. AeroPress, Hario V60, French Press, Chemex, stb) kifejezetten NEM finom őrleményre van szükségünk, hanem az eszpresszónál valamivel nagyobb szemcseméretre. Nagyon finom őrlemény a török kávé elkészítéséhez kell, amit ibrikben készíthetünk el. Nyomás egyébként ezekben a rendszerekben nincs.


3. Az eszpresszógépek nagy nyomáson működnek (9 Bar), ezeknél a szűrő mindig fém (filteres eszközöknél is van egyébként fém szűrő, pl. AeroPress esetében). Egy jó gépen, helyesen elkészített kávé nem lesz zaccos. Mikroszemcsék kerülhetnek a csészébe, ám ezek igen fontosak a minél több aroma kinyerése érdekében.


Válasz (és kérdés) a kérdésedre:

Melyik Tchibo kávé az, amelyiket használod? Ugyanis ha egy átlagos eszpresszó őrlemény, akkor a kotyogóssal vagy a kávégéppel van gond, mert egy jó eszköz nem készít zaccos kávét, max akkor ha nincs karbantartva. Lehet, hogy a kávéd egy extra finom őrlemény, ibrikes kávékészítési módszerhez (bár én nem hallottam még ilyen Tchibo kávéról). Egy jobb otthoni eszpresszó gép vagy eredeti Bialetti kotyogóssal egyébként nem lehet melléfogni, ezek jó eszközök. Másik kérdésem, mennyit szánnál rá az eszközre? Ez nagyban befolyásolja, melyik típus a megfelelő.

2015. nov. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Budwa ***** válasza:
Az elektromos kávéfőzőben sem lesz zaccos a kávé, csak olyat kell választani aminek a szűrője finom, nem túl nagy lyukas. Ezek inkább a drágább kávéfőzők.pl a nagy nyomású kávéfőzők ilyenek. viszonylag olcsón már lehet kapni ilyet kb. 25-30.000 Ft-ért. Az alatt sajnos nem fog tökéletes kávét főzni a kávéfőző. delonghi, philips márkák vannak ,ezeket nézd meg
2016. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megoldottam, egy Delonghi karos kávéfőzőt vettem, nagy nyomású, kicsit hangos, de zaccmentes, nagyon finom kávét főz. Közben átálltam az Illyre. Ezzel elégedett vagyok.:)
2016. febr. 19. 04:15
 7/7 A kérdező kommentje:
*Mármint eszpresszógépet, fém szűrős.
2016. febr. 19. 04:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!