Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy komoly mérlegem, ami...

Van egy komoly mérlegem, ami aksis. Az adaptere eltűnt, és nem tudom mivel tötsem. ?

Figyelt kérdés

Konyhai mérlegről van szó, ami aksis. Ez egy közel 100e Ft-os mérleg, Aksival működik. Az adapter amivel lehetne tőlteni eltűnt, és a mérlegre nincs ráírva semmi adat, h mivel töltsem. Az aksi ami benne van, a következő szerepel.: DATA maintenance-free rechargeable battery. NP4,5-6

6V4,5Ah


A csatlakozó teljesen szabványos, egy sima adapterrel tölthető.

A kérdés, milyen feszültséggel töltsem?

Semmi féle leírást nem találtam a készülékről a neten, és a doboza sincs meg.


Köszönöm előre is.



2015. dec. 13. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
6 Voltos töltővel.
2015. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6 voltnál nyilván több kell, talán 7,5 vagy 9V. Inkább a mérleg típusa kellene.
2015. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező fogja megtekerni az akkutöltőt, hogy beállítsa a töltőfeszültséget. Ha kész töltőt használ akkor olyant kell, amire az van írva, hogy 6 V-os. Az eleve úgy van beállítva, hogy a kellő töltőfeszt adja le. ( Pl: a 9 V os meg 12 V -ot.)
2015. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon nehezen, de találtam a mérleggel kapcsolatban, egy olyan oldalt, ahol utángyártott alkatrészeket lehet kapni. (Több típushoz is)

Itt láttam egy olyan adaptert ami 9V tölt, és a mérlehem márkájához ajánlják. ez egy kóreai gyár, úgyhogy onnan biztos nem rendelem meg, viszont itt itt veszek egy sima adaptert, és beállítom a kellő feszültségre. De akkor 9V-ra lááítsam? Na és melyik a pozitív fele? Ezt honnan tudom meg? Van műszerem. Azzal ki tudom mérni?

2015. dec. 13. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Lényeges még az áramerősség, amit stabilan le tud adni. Legalább 2A-es kellene szerintem. 2000mA, ahogy mostanában divatos ezt megadni.

Ha ilyen henger alakú a csatlakozó, akkor a belső része szokott lenni a pozitív, majdnem mindig, de erre azért nincs 100% garancia mégsem. Ellenállás mérővel mérj az akku negatív csatlakozója és az adapter bemenet külső része között. Ha ez rövidzár, akkor garantáltan a csatlakozó külső része a negatív kell legyen, a belső a pozitív.

Legjobb lenne egy 9V 2A-es stabilizált adapter.


Ha ilyen átkapcsolhatóval próbálkoznál, kezdj kisebb értékkel, akár 6 Volttal és fokozatosan kapcsold feljebb, töltés közben és mérd a feszültséget, míg el nem éri a 9 volt körüli értéket. Figyelj még csatlakoztatás előtt a polaritásra, ezeken esetleg átkapcsolható. Ezek 1 A-t szoktak max leadni, nem biztos, hogy elég lesz. Védelem híján meg akár le is éghet.

2015. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy tűnik, sikerült.

A meglévő adapteremet állítottam 6V-ra. Rámérve 9V körül mutatott. És azzal úgy fest sikerült megoldani a problémát. Köszönöm.

2015. dec. 14. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!