Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyire igaz, hogy az infrapa...

Kérdezlek kérdése:

Mennyire igaz, hogy az infrapabel a legjobb fűtés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni hogy mennyire igaz, hogy nagyon jó az infrapanellal fűteni? Sajnos csak villany van a lakásba gáz nincs. És sajnos nem is nagyon értek a villanyfűtéshez, csak azt tudom hogy az olajradiátor drága, és nem is olyan jó.

Mondjuk egy 12 négyzetméteres lakáshoz, 3m-es belmagassággal, mekkora infrapanel kéne? Vagy esetleg ha valaki tud valami jobb megoldást fütásre, szívesen meghallgatom. Köszönöm.



2016. jan. 3. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért tartják jobbnak, mert állítólag melegebbnek hat, amíg megy, a működési elve miatt.

Nekem személy szerint az számít, hogy mennyit melegít a házon, ott pedig tökmindegy, milyen belső elektromos eszközről van szó, a hatékonyság mindnél 100%-os. Ami a kényelmet illeti, átfázva jól jön egy olyan, ami ránk sugároz vagy ránk fúj, vezérelt áramnál s főleg rosszabb szigetelésnél (bár az eléggé gond villanyfűtésnél) a hőtárolós drágaságoknak is nagy értelmük lehet... De amúgy X pénzért X energiamennyiség fűt és kész. Ezért van nekünk olcsó kis olajradiátor/hősugárzó/halogén fűtő... A klíma lenne jobb (mivel jóval 100% fölötti hatékonyságra képes, csak igen nagy hidegben nem, s nyáron is hasznos lehet), tervben van az is.


Remélem, majd ír valaki, akinek van infrapanelje, hogy hogyan érzi magát vele. Mert ez azért fontos. De ha lekapcsolja, akkor megszűnik ez a meleg illuziotikus része...

2016. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát állítólag ez másabb mint a hősugárzok, legalábbis valami hasonlót olvastam, hogy tartja a lakás a meleget. A szigetelés egyébként jó, pár éve lettek nyílászárok cserélve.

Engem leginkább az érdekelne hogy tartosan mivel lehet befűteni egy lakást.


Most néztem hogy elírtam a szöveget, nem 12 négyzetméteres lakás, hanem szoba, a lakás kb 60négyzetméter.

2016. jan. 4. 08:20
 3/4 anonim válasza:
Vegyél HP4 nanotechnológiás hőszigetelő festéket, az éri meg a legjobban.
2016. nov. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"olvastam, hogy tartja a lakás a meleget"

Józan ésszel ez a lehetőség, hogy a lakás tartja, nem az éppen nem működő fűtőeszközön múlik.

Az infrapanel azért jobb, mert a sugárzás az érzetet tekintve elsőbbséget élvez az embernél. Csakhogy. Láttál-e már novemberi reggelen napsütésben várakozókat, akik egy ideig a nap felé fordítják arcukat, majd megfordulnak, mert a hátuk addig fázott? Majd megint vissza, mert most az orruk fázik? Csak ez a baj az infrapanellel is, hogy ahová nem sugároz, ott nem érzed. Például ülsz az íróasztalnál, a lábad lefagy, mert nincs az infra látóterében.

Tehát jól elhelyezett infrával a hőérzet valóban kevesebb elektromos energia fogyasztásakor is megfelelő. Már persze a szoba közepén, mert ha közben a fejed a jéghideg falhoz ér, akkor hamar meghalsz. Ha meg már a fal is felmelegedett, akkor már megint majdnem ott vagy energiafelhasználásban, mint más fűtésnél.

Egy egész lakás fűtése infrával redukált szükséglettel is akkora összeg - nappali árammal, hogy abba az átlag polgár belerokkan.

Az inverteres klíma bizonyos időszakokban jó, bár kérdés, mennyit ugatnának a szomszédok a kültéri egység morgása miatt.

A hőtárolós a legolcsóbb, de nagy méretű, és a beruházása esetleg annak sem olcsó. Gondolok itt például arra, hogy ócska társasházi hálózat esetén a negyedik emeletig fővezetékcserét írna elő hozzá a közösség.

2016. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!