Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kinek a költsége garanciális...

Kinek a költsége garanciális eszköz szervizbe juttatása?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy műszaki terméket, aminek 300km-re van a szervize. Állításuk szerint saját költségen kell elpostáznom, de ezt kétlem.


Tényleg így lenne? Kérem csak az írjon aki konkrétan tudja.


2016. febr. 15. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Én többször is vittem vissza laptopot, telefont, és sosem kellet fizetnem, hogy elküldjék szervizbe.
2016. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1


Interneten rendeltem, tehát nem boltban. De akkor sem hiszem hogy így működne. Csak BP cím van megadva, Én vidéki vagyok. Szerintük nekem kell postázni, amit nem hiszek el.

2016. febr. 15. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:

PTK 6.166§


téged az 1. pont érint. A költségek a kötelezettet terhelik. Mutasd meg nekik, mert a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság kicsit drága játék lenne nekik.


6:166. § [Költségviselés]


(1) A szavatossági kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a kötelezettet terhelik.


(2) Ha a dolog meghibásodásában a jogosultat terhelő karbantartási kötelezettség elmulasztása is közrehatott, a szavatossági kötelezettség teljesítésével felmerült költségeket közrehatása arányában a jogosult köteles viselni, ha a dolog karbantartására vonatkozó ismeretekkel rendelkezett, vagy ha a kötelezett e tekintetben tájékoztatási kötelezettségének eleget tett.

2016. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!