Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha maximális teljesítményen...

Ha maximális teljesítményen van a porszívó lerövidül az élettartama?

Figyelt kérdés
Itthon mindenkinek a mániája hogy a porszívót csak 70%-os teljesítményen üzemeltessük. Szerintem meg ugyanolyan hamar megy tönkre maximálisan fokozaton is, hacsak az utóbbinál nincs ártalmas túlmelegedés.
2016. febr. 25. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Maximális teljesítményen jobban melegszik, a szénkefék nagyobb áramot visznek át, a kollektor ezért jobban szikrázik, kopik... Folytassam?

Ha szerinted ettől nem hamarabb használódik el, akkor nem akarlak ebben a hitedben megingatni.

A hit az hit...

2016. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze nyilván jobban kopik, de nagyobb teljesítményt is ad le. Mindössze arra lettem volna kíváncsi, hogy ez is úgy van min az autóknál? Azoknál ha a maximális fordulatot kihasználjuk, elég hamar tönkremegy a motor.

Mindegy, lényegében arra lennék kíváncsi hogy megéri maximális teljesítményen használni a porszívót? Vagy töredék időt fog így kibírni?

2016. febr. 25. 11:12
 3/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Mivel a porszívóban a fordulatszám vezérlés egy egyszerű triakos fázishasításos kapcsolás, ami teljes vezérlésnél adja a legjobb közelítést a hálózati szinuszhullámhoz. Ennek a kapcsolásnak a hátránya, hogy a gyújtás késleltetésével egyre jobban igénybe veszi a mögötte lévő fogyasztót (motort) és valamilyen szintű zavart hoz létre a hálózatban (káros lengések). Ezeknél az eszközöknél a gyújtás nem a nulla átmenetben, azaz 0 és 180 foknál következik be, hanem 10-15, illetve 190-195 foknál, történik teljes vezérlés esetén, mert a triakot gyújtó diak 32V-on törik le. A fogyasztó legnagyobb igénybevétele és a legnagyobb zavarjelenségeket az áramkör 90 és 270 fok körüli gyújtásnál (1/2 teljesítmény) hozza létre, mert ekkor a feszültség hirtelen ugrik 0V-ról 325V csúcsfeszültségre.

Következésképp a porszívót érdemes teljes vezérlésen járatni, mert levezérelt állapotban a gép hűtése, a kisebb fordulatszám miatt rosszabb, amit súlyosbít a vezérlés okozta zavarjelenségek által a tekercsekben fejlődő hőmennyiség is.


Üdv.

2016. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszönöm a kielégítő választ! Én erre szoktam mondani hogy minden egyértelmű dologra rá kell kérdezni, mert mindig tanul az ember valami újat. Akkor maxra tekerem a porszívót, köszi a választ!

2016. febr. 26. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!