Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Átfolyós vízmelegítőt szeretné...

Átfolyós vízmelegítőt szeretnék bojler helyet. Ha túlméretezem a teljesítményét, egyetlen zuhanyhoz 9kW teljesítményű átfolyóst választok, elkerülhető a nyomásváltozásra fellépő hőingadozás, bitósítható e az állandó hőmérsékletű kifolyó meleg-víz?

Figyelt kérdés

2016. febr. 28. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt beleéled magad, van hozzá 40 amperes betápod?
2016. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állampolgári jogon ha megvan a 32A-s mérőd, és a hálózati bejövő víznyomás 5 bar felett van, akkor nem kell tartani a nyomásingadozástól...

a 9 kw-teljesítmény kicsit sok lesz, mert mint írták előttem, ehhez 40 A kell..


a kérdésedre a válasz:nem lesz hőingadozás, van egy szűkítő, ami egyenletessé teszi az átfolyást.

Biztosítható az állandó hőmérsékletű kifolyó melegvíz.

2016. febr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Elég régi a bejegyzés, de most találtam rá...


Számoljunk, abból baj nem lehet:

adatok:

víz fajhője: 4,18 kJ/kg/K

fürdési sebesség: 0,1 kg/s (10 másodpercenként 1 liter víz)

bejövő víz hőmérséklete (télen): 5 Celsius

fürdővíz hőmérséklete: 40 Celsius


Ezeket összeszorozzuk:

0,1 kg/s * 4,18 kJ/kg/K * 35 K = 14,6 kJ/s = 14,6 kW

...tehát a 9kW-al MARHÁRA nem méretezted túl a rendszert, kompromisszumot kell kötnöd.

- Vagy csökkented a víz mennyiségét "csöpögteted a forró vizet",

- vagy folyatod a vizet, de bizony hidegben zuhanyzol.


Tapasztalatok:

A Magas-Tátrában van ilyen átfolyós elektromos zuhany. Én a csöpögő forró vizet választottam.

Gázkazánokban nem lehet 20kW alatt átfolyóst kapni... mert az nem komfort, csak szívás.

2016. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző 10 pontos.

Esetleg segíthetne egy átfolyós hőcserélő, ami a zuhanytálca lefolyó langyos vizével előmelegítené az átfolyós vízmelegítő bejövő vizét. ha csak 7-8 fokot tud emelni rajta, már ég és föld komfortérzés szempontjából.


(ha nincs ilyen készen, rézcsövekből barkácsolni kell)

2016. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!