Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőszekrény " újra indítás"...

Hűtőszekrény " újra indítás" Help! Tip. HB 230 ETF?

Figyelt kérdés

Kérném a segítségetek, már régebb óta nehezen kapcsolgatott bea hűtő, sercegett alul a kompresszor-ra szerelt nem tudom szerintem hő kapcsoló.

Levettem, meg csiszoltam az érintkező párokat vízpapírral.

Vissza szereltem a polaritásoknak meg felelően, de nem indul be újra.0A gép elején van egy gyors indító gomb, arra sem reagál, már minusz 8-fokon van a -20 helyett, s nem szeretném, hogy tönkre menjenek az élelmiszerek.Kérek valami tanácsot.



2016. ápr. 7. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem létezik gyorsindító gomb, amire Te gondolsz, annak más a feladata (sárga lámpa gyullad).

Még egy: ha egy háztartási hűtőt leállítottál, ne próbáld meg 10 percen belül újraindítani (ki-be dugdosás, ki-be kapcsolás) mert igen nem szereti, többször próbálgatva, jó eséllyel végleg tönkremegy.

2016. ápr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sikerült beindítani a kompresszor oldalán lévő kis egységgel volt a baj. (nem tudom mi a szakszerű neve)

Kis műanyag pálcikával megnyomtam azt az íj alakú rézlemezkét finoman, erre az átbillent és összezárta az érintkező párt. Már -1,5 fokon volt a mérője szerint, remélem nem lett baja a húsoknak.

Azért köszönöm a tanácsot.

2016. ápr. 8. 05:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Már 8 évvel ezelőtt is ezt csináltam vele, csak már elfelejtettem a "trükköt".
2016. ápr. 8. 05:54
 4/5 anonim ***** válasza:

A "gyorsindító_sárga lámpa"..

Az égvilágon kivül semmi egyebet nem csinál, mint örökjáróvá teszi a kompresszort, mintegy rövidrezárva a termosztát megszakító kontaktusát.

Feladata: ha nagyobb mennyiségű fagyasztandó (tehát nem boltból hozott eleve fagyasztott) árut szándékoznak MÁSNAP belerakni, akkor egy kicsit "előhűti" magát, gyűjtve egy kis hideget.

2016. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot
2016. ápr. 9. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!