Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy lehet stabilan 24 voltot...

M dzsuzeppe kérdése:

Hogy lehet stabilan 24 voltot kapni egy transzformátorról?

Figyelt kérdés
A transzformátor amire szükségem van, 220voltról állít a elő 24 voltot. Gyárilag így van méretezve. Aza baj hogy a 20 volt 210-230 közt mozog nálunk, inkább 230közelébe, a 24 volt helyett így 26-27 voltot ad le a trafó. Ez a pár volt elég hogy alapossan lerövidítse az amúgy is 50 órára tervezeta drága halogén dia izzóim életét. Van valami mód hogy stabilan 24 voltot kapjak?

2016. máj. 6. 16:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Különösen nehéz értelmezni az izzó tönkremenetelének paramétereit FESZÜLTSÉGGENERÁTOROS táplálás esetén. Márpedig minden energiaforrásod, amire rákötöd, feszültséggenerátoros.

Innentől nincs értelme tönkremeneteli áramról beszélni.

2016. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Az izzó kicsivel nagyobb feszültség esetén nem tönkremegy hanem hamarabb elhasználódik! Nem én találtam ki hanem a használati utasításban írja. Mivel a fehérebb fény érdekébe amúgy is maggasabb hőfokon izzik, ezért rövid élettartamú eredetileg is, de a feszültség növekedés lerövidítí mégjobban az amúgy is csekély élettartamát. Az ups sem tudná stabilan 24 volton tartani a szekunderből kijövő áramot? Tehát a primer az UPS-re lenne csatlakoztatva, akkor az kiküszöbölné a hálózatba szinte természetes feszültségingadozást?
2016. jún. 3. 21:49
 13/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam utána járni hogy mit is jelent a feszültséggenerátor kifejezés! Ha jól értem , akkor az elektromos transzformátorokra mondják hogy feszültsléggenerátoros. Az a baj az elektronikus transzformátorokkal, hogy csak 12 volton van 150 watos teljesítményre. Nem tudom miért nem lehet 24 volton 150wattot leadó elektronikus trafót venni halogén izzókhoz, de egyszerűen nincs.
2016. jún. 4. 14:58
 14/15 anonim ***** válasza:

Iemételten el szeretném mondani, hogy túl van ragozva a probléma.

10%-os feszültségnövekedés kb felezi az élettartamot. No és akkor mi van? Ezeknek az izzóknak névlegesen 50 óra az élettartamuk, de alapból 100-at bírnak.

Simán kösd rá arra a nyomorult trafóra és vetíts vele. (Ui. tényleg én fejlesztettem ezeket a vetítő izzókat annak idején). Bízz bennem.

2016. jún. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2016. jún. 5. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!