Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma vásárlással/bekötéssel...

Klíma vásárlással/bekötéssel kapcsolatban kérdések?

Figyelt kérdés

Üdv!

Jön a nyár, a családi házban pedig meg lehet főni, gondoltam lassan érik egy klíma berendezés beruházás.

Az volna a kérdésem, 150 ezerig bezáróan milyen oldalfali split klíma lenne a legjobb választás? Előny lenne, ha nem csak hűteni, de télen akár fűteni is lehetne vele, illetve inverteres lenne.

Inverteren és fogyasztáson kívül mire érdemes még figyelni a klíma kiválasztásánál?


A másik: Ha megvan a klíma, a fogyasztását hogy tudom megnézni, elbírja-e az adott hálózat (a házban)? Hol tudom megnézni hány amperes otthon a hálózat? Hogy kötik rá az áramra, simán aljzatba be kell dugni, vagy rákötik egyből a hálózatra?


Előre is köszönöm.



2016. máj. 13. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress inkább egy, klímaszereléssel foglalkozó társaságot, aki felméri, hogy a házba milyen klímát kell beszerelni, hogy az hatásos is legyen. Ők tudják, hogy hány db. beltéri, és milyen kültéri egység szükséges, és be is szerzik ezeket. Én most szereltettem be, egy két szoba összkomfortos lakásba a klímát ( egy belső, és egy kültéri egység) 270000.- ft ért. Garanciával. És ez egy középktegóriás klíma. Nem tudom, hogy te azt a 150000 ft árat honnan vetted, de azért egy kamrát se tudnál lehűteni, nem egy házat. Jut eszembe: megnézték a hálózatot is. Te is megnézheted: a villanyórán rajta van, hány KW-os.
2016. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

én 1 db elemre gondoltam, 1 szoba lehűtése lenne a legfőbb cél, de lehet akkor keresek valami szakembert ehhez.

2016. máj. 13. 14:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne vágj bele magad. Ne is vegyél klímát, még ha kedvező áron kínálják is. A szerelők csak arra vállalnak garanciát, amit maguk szerelnek be, ill. maguk választanak ki, a kívánságnak megfelelően. Ha nem így jársz el, és meghibásodás történik, hova szaladgálsz?
2016. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg kizárólag inverteres, fűteni is képes klímát lehet vásárolni az EU-ban. Tehát ez a kérdés eldőlt.


Általában egy 10 amperes biztosíték megfelel a légkondiknak, a konektorok (túlnyomó részt) 16 amperra vannak biztosítva, tehát mind a hálózatra kötve, mind konektorba dugva üzemeltethető.

2016. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!