Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan nézhetem meg egy...

Hogyan nézhetem meg egy fűtőszálnál, hogy működi-e, és hogy melyik csatlakozó melyik egy multiméter segítségével?

Figyelt kérdés
A fűtőszál 1100 W-os, és három csatlakozó van rajta. A szakadásvizsgálat 60 ohmot jelez a két szélső csatlakozón, és 150 ohmot valamelyik szélső és a középső között.

2016. máj. 20. 13:35
 1/3 Trafó1 ***** válasza:
Nem tudom milyen berendezés fűtőszálait méregeted de ha mérsz ohmot az jó, még az értékek is jók nagyjából, azt hogy melyik melyik vagy lakatfogóval tudod megnézni, vagy lehúzogatod egyenként ha szikrázik akkor vesz fel áramot.
2016. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Electra Bergenz sütő fűtőszálából szeretnék melegítőlapot csinálni egy termosztáttal párosítva. Tehát 60 Ohm nem sok ahhoz, hogy működjön?
2016. máj. 20. 14:11
 3/3 A kérdező kommentje:

Készítettem egy rajzot is a mérésekről. Ha jók ezek az ellenállások, akkor a kérdés már csak az lenne, hohy hogyan kéne bekötni?

[link]

2016. máj. 20. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!