Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mikróhullámú sütő probléma....

Mikróhullámú sütő probléma. Mi a gond?

Figyelt kérdés

A minap reggel melegítettem a kávém a mikróban, aztán egy pár másodperc után arra lettem figyelmes, hogy a mikró brutálisan "zizeg", hatalmas fény, ezután gyorsan lekapcsoltam. Belenéztem, hogy nem e kanállal együtt raktam be a kávét, de nem. Újra bekapcsoltam, és ugyan az történt. Délután jobban megvizsgáltam és azt vettem észre, hogy a mikró belsejébe van egy ilyen kis papírszerű lapocska, amiből kiégett egy darab, így megtaláltam a probléma okát. Azt a kis lapocskát kivettem és úgy minden oké.


A kérdésem az lenne, hogy mi a funkciója annak a kis "kartonnak" és mi az egyáltalán? Fontos-e bele? ...mert egyébként anélkül is melegít.

Hogy miről is van szó, lőttem 2 képet:

[link]


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. máj. 24. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne higgyél az egyesnek, semmilyen bizonyított káros élettani hatása nincs a mikrohullámú sütőnek. Legfeljebb akkor lehet bajod tőle, ha belerakod a fejed működés közben.


Tudom mi az a karton, amire gondolsz, de ötletem sincs, hogy mire való.

2016. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem káros? Nézz utána
2016. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fontos. Csillámnak hívják, néhány ezer forintért kapni újat. Ez a lap védi a magnetront a fröccsenő ételtől. Annak a cseréje vagy egy új mikró jóval drágább.
2016. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Így, hogy kiderült, hogy csillámlemezről van szó, megoldódott a probléma!

Találtam is egy webshopot, ahonnan tudok rendelni.


Köszönöm még egyszer!

2016. máj. 24. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!