Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ti melyik mosógépet vennétek?...

Ti melyik mosógépet vennétek? Siemens WM12K268BY vagy AEG L70470FL?

Figyelt kérdés

Itt az összehasonlítás: [link]


Fő használati szempontjaink: sűrűn mosunk, de inkább rövid programokat (kb. 20-30 perc) használunk és alacsony (30 fok) hőfokon. Sokat centrifugálunk önmagában (mosás nélkül, lavórból áztatott ruhákat), és a rövid (1-2 perc) centrifugálás program is fontos lenne, ami az eddigi, szintén német mosógépen ugyancsak megvolt. Szempont még a tartósság is (bár a legtöbb helyen jelezték, hogy ma már ez más, mint régen), és hogy ne a leghangosabb típus legyen a mosógép.


Az AEG-ről azt hallottam, hogy régebben jobb volt, most már a Zanussi, Elextrolux kategóriával tartozik 1 csoportba. A linkelt vélemények alapján nekem zavaró, hogy elég hangosként írják le. Előnye viszont, hogy van Aquastop funkció rajta (ennek amúgy van valamilyen jelentősége?).


A Siemens-ről változó dolgokat hallottam, de inkább még pozitívumokat (pl. még mindig nagyobb arányban van köze Németországhoz a gyártásban, mint az AEG-nek). Egyesek szerint ez magasabb kategóriás egy kicsit (legalábbis egyes modelljei), mint a hasonló árfekvésű AEG. És a linklelt véleményezők itt nem emelték ki a hangosságot.


Előre is köszönöm!


2016. máj. 30. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Samsungot.
2016. máj. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Különben meg tökmindegy, ugyanabból van mind összerakva, csak a felirat más az elejükön. Villanymotor, ékszíj, dob, kezelőpanel oszt cső. Lehet hogy még az alkatrészek márkái is ugyanazok ha szétszeded. Nekem a Samsung vált be, főleg a 15 perces üzemmód miatt, minek mossak órákig 4 darab sz.ros pólót. Emiatt inkább a szoftverükben lévő extra funkciók a lényegesek.
2016. máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Mindegyiket elfogadnám de ha nekem kellene választanom akkor Siemensre esne a választásom. Azzal ne foglalkozz, hogy hangosnak találják a többi mosógép is hasonló hangot ad azonos teljesítmény és fordulat mellett centrizéskor. Nyilván azok panaszkodnak akiknél egy légtérben van a gép más helyiségekkel, vagy nem zárják az ajtót. Nekem is halk gépem van de ha nyitva marad a fürdőszoba ajtaja a centrifuga azért zavaró főleg TV nézés közben. Amúgy pont olyan hangja kell legyen egy jól működő szénkefés motornak amilyennek leírták. Volt régebben AEG mosógépem úgy cseréltem le, hogy gyakorlatilag hibátlan volt 20év használat után ( természetesen karban tartottam). Szóval az AEG is jó választás.
2016. máj. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!