Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Létezik kültéri egység nélküli...

Létezik kültéri egység nélküli, falra szerelhető klímaberendezés?

Figyelt kérdés

Nehezen kibírható a nyári hőség és szeretnék venni egy légkondicionálót. Viszont azt hallottam, hogy ezekhez kell valami kültéri egység, ám ezzel van egy aprócska probléma, mégpedig az, hogy a házat műemléknek nyilvánították, ezáltal kívülre semmit nem szerelhetünk fel. Ventilátor sajnos semmit nem ér, nem lesz tőle jobb idő a szobában, ráadásul még az ember szemét is irritálja az állandó erős 'fuvallat'.

A lakás elrendezése miatt mindenképp egy olyan légkondi lenne jó ami falra szerelhető, ugyanakkor nyilván nem kell hozzá kívülre semmit sem felszerelni, tehát a benti levegőt forgatja, azt hűti.

Létezik ilyen egyáltalán? Persze ne valami noname legyen, hanem lehetőleg márkás, megbízható, például LG, Orion, azt hiszem a Samsung is gyárt ilyeneket... Ha létezik, drágább a kültéri egységgel rendelkező társainál?

Ha tudna valaki linkelni 1-2-t ilyenből, vagy esetleg ha van valami összefoglaló név az ilyenekre és azt leírja, nekem az is jó.

Köszönöm előre!



2016. jún. 6. 09:44
1 2
 1/15 acelsziv ***** válasza:
Hőcserélő nélkül nincs klíma. Max mobilklímát tudsz így berakni és kivezeted a csövet az ablakon
2016. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 szántóvető ***** válasza:
a mobilklíma szóba jöhet,annyi az egész hogy ki kell vezetni egy csövet a kültérre.kérdés hogy erre van-e lehetőségetek.
2016. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Legfeljebb az ablakon lehetne kivezetni a csövet, viszont az meg energia pazarlás, hisz ott meg jönne be folyamatosan a meleg... Másra sajnos nincs lehetőség.
2016. jún. 6. 09:54
 4/15 A kérdező kommentje:
Az előző kommentemet úgy gondoltam, hogy nyitott ablaknál... De a külső ablakon sem végezhetünk módosítást, tehát semmiféle kivezetés nem megoldható.
2016. jún. 6. 09:57
 5/15 acelsziv ***** válasza:
belső szellőző nincs? Vagy belső világítóakna?
2016. jún. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mesélj egy kicsit a lakásodrol, házrol, hogy valami képünk lehessen a lehetöségekröl. (Egyébként azt nem hiszem, hogy az ablakon nem lehet egy 15..,.,.20cm átméröjü kört kivágni.)
2016. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem lehet, ráadásul még önkormányzati lakás is, tehát ha például egy falat szeretnék építeni vagy bontani két szoba között, ahhoz is az engedélyük kell, amit ha meg is kapnánk, az hónapok kérdése. Nem igazán tudom, mit mesélhetnék a lakásról. Ez egy társasház, ami 2 emeletes. A lakás az 49 négyzetméteres. Sorra veszem a szobákat, egymás mellett vannak. Ha nem sikerül elképzelni, majd paintben lerajzolom. :D Van egy konyha, amiben van egy lerácsozott (a rács leszereléséhez is engedély kell, valamint biztonsági problémát is jelentene), kinyitható ablak, ami a (cigifüsttől bűzlő) lépcsőházra néz. Ebben a lépcsőházban van egy kis udvar, szóval nem egy zárt területről van szó. A konyha mellett az előszoba, ahol a bejárati ajtó fölött szintén van egy kinyitható ablak. Ezután jön egy szoba ami nem rendelkezik ablakkal, végül egy nagyobb szoba ami az előzőtől egy nagy üvegajtóval van elválasztva. Ebben a nagyobb szobában van két ablak ami az utcára néz, és én ebbe a szobába szerettem volna azt a bizonyos klímát.

A folyosó felőli ablakhoz több okból sem lenne jó a klímát elhelyezni.. Egyik, talán a legfontosabb, hogy inkább a nagyobb szobában tartózkodunk, túl sok változást így nem lehetne tapasztalni véleményem szerint, hőmérséklet terén. A másik, hogy ha én kitenném a lépcsőházba a kültéri egységet, az zavarná a szomszédokat, ami igazából annyira nem is érdekelne, csak ha valami zavarja őket, akkor hallgathatom a hülyeségüket. Arról nem is beszélve, hogy némely szomszéd szeret kicseszni a másikkal ilyen-olyan módokon.

Összefoglalva, tényleg nagyon szűkösek a lehetőségek.

2016. jún. 6. 10:22
 8/15 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy az utcára néző ablakkal rendelkező szobában az a két ablak úgy néz ki, hogy van egy felső és egy alsó része, valamint egy külső és belső ablak. Az alsó részét szoktuk kinyitni.
2016. jún. 6. 10:26
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak hangosan gondolkodom, mit tennék ebben a helyzetben...

Sajnos a fűtési rendszerről, és a használati melegvíz előállítás módjáról nem írtál.


Keresnék egy tényleg szakértő klímást, nem klímafelszerelő betanított munkást. Felvetném neki a következő koncepciót:

Beszeereznék egy 200 v. 300 literes napkollektorral is fúűthető, elektromos pótfűtéssel rendelekző forróvíztárolót.

[link]

a fűtő csőkígyót kéne összehozni a klíma hőcserélőjével egy köztes vízkörrel. Na itt kéne a hozzáértő klímás barkácsolása. Nem a környező levegőnek adná át a hőt a megbarkácsolt kültéri egység, hanem a forróvíztárolót melegítő vízkörnek. Annyi húőt tudna napközben elvonni a lakásból, amennyit reggel-este a tartályból kifürödtök.

Egy energetikus szakember biztos ki tudná számolni, mire elegendő ez így.

2016. jún. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy ez is számít :D Azzal kapcsolatban amiket említettél, annyit tudok csak mondani, hogy gáz alapú a fűtés és a meleg víz is.
2016. jún. 6. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!