Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ariston eco 80-as bojlerünk...

Ariston eco 80-as bojlerünk van. Sajnos éjszakai áramon van jelenleg, így az eco funkciót nem tudjuk kihasználni. Ha átköttetnénk nappali áramra, van valakinek tapasztalata, mennyi a fogyasztása kb. ennek a típusnak? 4-en vagyunk a családban.

Figyelt kérdés

2016. jún. 7. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:

1800W.

De ettol nem leszel okosabb, mert attol fugg mennyit hasznalod.


Szerintem szamold at ugy hogy mennyit fizetsz most az ejszakain, az ejjeli tariffal, es szorozd meg a tarif hanyadossal nappalra.

2016. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel 4 fő használja az ECO funkciójának már nincs igazán gyakorlati értelme. Többet fizetnétek mint most.
2016. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi is az az ECO funkcio? Nagy a gyanum hogy csak valami marketing fogas!


Nekem egy Ferroli melegitom van, van rajta ECO es COMFORT funkcio. Namarmost az ECO az tulajdonkeppen a normal uzemmod. A COMFORT-on pedig ki-be kapcsol idonkent, tobbet fogyaszt.

2016. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Forintosítva értettem egy kb. értéket havonta. Gondolom, akinek van ilyenje, az ezt kb. ismeri.

Az eco azt jelenti (itt), hogy 1 hétig tanulja, mikor használjuk főleg a meleg vizet, és utána akkorra melegíti fel a vizet. Ill. nem teljes watt értéken melegít mindig. Nagyjából ennyi.

Ha 4-en használjuk, miért nincs ennek értelme?? Nem értem..

2016. jún. 8. 07:51
 5/9 anonim ***** válasza:
ha jol szigetel a bojler kulso fala akkor szerintem tokmindegy mikor hasznaljatok ugyis sokkal olcsobb az ejszakai aramon maxra felmelegiteni es napkozben hasznalni.
2016. jún. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jol gyanitottam hogy ez egy nagy marketing fogas! 16 oran belul jo szigetelessel minimalis a veszteseg
2016. jún. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, minimális, ez oké, de ha mondjuk délután valaki használ melegvizet (mosogatás, fürdés, akármi), akkor estére nem lesz, mert ugye este 10-ig nem tud melegíteni, mivel nincs áram. Tehát, ha napközben elhasználódik a melegvizem, este hidegben fürdök. Vagy megvárom az éjfélt..

Igazából nem erre voltam kíváncsi, érdemi válasz a kérdésemre nem érkezett.. :-(

2016. jún. 13. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogyne kaptál volna választ. Az #1-es válasznál mondtam hogy nézd meg mennyit fizetsz most éjszakain és szorozd be a tariff hányadossal.
2016. jún. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak. Amennyit most az éjszakaira fizetsz azt az összeget szorozd fel a nappali- éjjeli árkülömbözettel!
2016. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!