Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőgépeknél mit jelent,...

Laciku 02 kérdése:

A hűtőgépeknél mit jelent, hogy Klímaosztály: SN-N-ST?

Figyelt kérdés
Meg még sok minden jelzések, kifejezések vannak. Amit tudni kéne vásárláskor.

#jelzés #hűtőgép #kétkompresszoros
2016. jún. 14. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ha a hűtőgép külső hőmérséklete 23 helyett 18°C, akkor 38%-kal kevesebb energiát fogyaszt. Tehát már azzal is előrébb vagyunk, hogyha a konyhában levesszük a fűtést, vagy ha van rá lehetőségünk, a készüléket a lakás fűtetlen kamrájában, előszobájában helyezzük el.


Vigyázni kell azonban, mert ez nem jelenti feltétlenül azt, hogy egy 12°C fokos helységben (pl. a pincében) még jobban működik majd. Az is lehet, hogy ott egyáltalán nem fog megfelelően működni – mint ahogy 10°C alatt ez gyakorlatilag garantált is.


Ugyanis minden készülék csak bizonyos külső hőmérsékleti tartományban működik. Ez az úgynevezett klímaosztály, ami lehet


„bővített mérsékelt” (jelölése: SN), ha a hőmérséklet tartomány +10C° és +32C° közötti;

„mérsékelt” (jelölése: N), ha a hőmérséklet tartomány +16C° és +32C° közötti;

„szubtrópusi” (jelölése: ST), ha a hőmérséklet tartomány +18C° és +38C° közötti; és

„trópusi” (jelölése: T), ha a hőmérséklet tartomány +18C° és +43C° közötti.


Amennyiben a külső hőmérséklet alacsonyabb vagy magasabb a szélső értékeknél, akkor a kompresszor nem kapcsol be időben, azaz a készülék nem fog rendesen hűteni. Belső hőmérséklete megnő, a fagyasztó kiolvad, aztán a hűtő oldala eljegesedik. A problémák ekkor már csak tovább fokozódnak, miközben az ételek meg tönkremennek.


Ellenőrizzük tehát, hogy milyen osztályba tartozik a készülék, és csak ezt követően keressük meg az új helyét!"

2016. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez nagyon érthető válasz volt. De még sok mindent kéne tudni Nekem most két kompresszoros gépem van. Nagyon szeretem.De sajna a fagyasztó ajtó gumi tönkre ment és már eredetileg is csak ajtóval együtt lehetett cserélni. 21-éves gép. Már sehol nincs.
2016. jún. 14. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

"Meg még sok minden jelzések, kifejezések vannak. Amit tudni kéne vásárláskor."

Nem kell tudnod.

Ahogyan autó vásárláskor sem kell tudnod hogy működik benne a motor.

2016. jún. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tömítés részéhez: nekünk eddig csak mágneses vagy ragasztott ajtótömítésű gépünk volt(van). Azok meg cserélhetőek. Nem tudom, a Tiéd milyen lehet...
2016. jún. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A normál hűtötérnél lehet gumit cserélni., de a fagyaztót csak ajtóval együtt
2016. jún. 15. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:

"A normál hűtötérnél lehet gumit cserélni., de a fagyaztót csak ajtóval együtt"


Basszus, én meg kicseréltem a tömítést. Ha ezt hamarabb tudom ...

2016. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2016. jún. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!