Mobilklíma tanácsok?

Figyelt kérdés

Tudom, h lerágott csont a mobilklíma és majd le fogtok beszélni, de talán az igényeimnek megfelel.


Adott egy társasház földszinti lakása 60-as falakkal. Szerencsére a tűző nap a szobámat csak reggel éri (kb. 8-12 között). A szoba kb. 18 négyzetméteres. Nyáron nem is szokott olyan meleg lenni, max. 27-28 fok. Ezt szeretném olyan 24-25 fok környékére letornászni. Nappal nem vagyok otthon, így csak éjszaka üzemeltetném (kb. 20:00 és 10:00 között). Ez azért is jó, mert éjszaka jellemzően 20-28 fok közötti a kinti hőmérséklet. A meleg levegő kivezetését az ablakra zippzározható megoldást választanám.


Továbbá télre nekem kell egy páramentesítő készülék. Én úgy gondoltam, h a mobil klímák is tudják ezt a funkciót. Tehát ha 50 ezerért vennék egy páramentesítőt, akkor a maradék 40-50 ezerért kapok egy mobilklímát, ami talán jobban hűt, mint a jéggel működő levegőhűtő. Így egy készülék kellene csak.


Mi a véleményetek? A fentebb leírtak tekintetében számomra nem is olyan rossz ötlet a mobilklíma, ugye?



2016. jún. 23. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
FUGGETLENULK ATTOL H A LAKASODBAN NINCS MELEG kint dogmeleg van!!! nem nyitatod ki az ablakot mert lerohad az ami csak ferfiaknak van! veddd meg!! es a mar itt tartunk nem tudod h h kell star wars the force unleashed 2ben the salvatio palyan kivenni az agyubol az aramot??
2016. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kb. 50 e ft-ért van, alkalmas eszköz az általad jelzett célra...mi is ezt használjuk, páramentesít, és hűti, tisztítja a levegőt az adott helységben, valóban jó ötlet, szerintem is.
2016. jún. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha két csöves, vagy split rendszerű mobilklíma, akkor jó. Az egycsöves közül a fischer gyárt olyan mobilklímát, aminél kívül van a készülék, és a hideget befújja. Ez azért jó, mert kint van a gép, nem bent zúg, ráadásul friss levegőt fúj be lehűtve, illetve a pára ugyanúgy lecsapódik, tehát szárazabb levegőt fúj. A szobában enyhe nyomást csinál, így a réseken a bentlévő meleg levegő távozik. A legrosszabb választás a hagyományos egy csöves klíma. Itt bent zúg a gép, ráadásul a forró levegőt fújja ki az ablakon, enyhe vákuumot csinál, ezért kintről folyamatosan szívja be a meleg levegőt. Albérletben barátomék most cserélték le a sima egycsöves klímát ilyen fischerre, 25 fokot csinált, és kikapcsolt. Előtte folyton járt a mobilklíma, és 28-29 fok volt mindig. Klíma nélkül ilyen időben meg van 35 fok náluk.


Ez a zipzáros kivezető egy kényszermegoldás, jobb lenne valami szilárdabb dolog. Ha kültéren elhelyezhető klímát választasz, akkor pláne, mert a cső végén van a "beltéri egység", ami egy kis felcsavarozható panel.


[link]

2016. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!