Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 1,1 kw háromfázisu 2800...

1,1 kw háromfázisu 2800 fordulatu. Hány mikrofarátos kondi kell ha nulfázisra kötöm?

Figyelt kérdés

2016. aug. 21. 18:22
1 2
 11/13 Szirty ***** válasza:

Bár nem tőlem kérted, de olvasd el ezt:

[link]


Ez jó megoldás lehet, de egy kondinál "kicsit" drágább megoldás. :-)

De csak 230/400V-os motorral használhatod (400/680V-os motorral NEM).

De ez valószínűleg nem lesz probléma, mert 4kW-ig a motorok rendszerint 230/400V-osak.


Csak kivezetett tekercsvégű motorokra kötheted. Tehát belső csillagpontúval nem (mert azt nem lehet átkötni 230V-ra, azaz deltába).

Általában ez sem gond, de néha újratekercselt motornál előfordul hogy belül alakítják ki a tekercsfejnél a csillagpontot.

2016. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#9, azért ez nem egészen így van.

Az egyfázisú (segédfázisos) motor ugyan bizonyos fordulatszámon csak egy bizonyos tekercselési tényezővel és egy bizonyos kondenzátorral, de ott szimmetrikus körforgó mezővel dolgozik.

A 3 fázisú motor egyfázisú üzemeltetésénél is lehetséges teljesen szimmetrikus forgómezővel indítani, bár ott a motor (rövidzárási) ellenállástól és induktivitástól függ a kondenzátoron kívül.

2016. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Aztán még aznap este kaptam egy magánüzenetet:


Áruld már el nekem hogy gondolod a szimmetrikus mágneses mezőt? Már csak azon oknál fogva hogy ugye mint írták is a 3 fázisú motorokban a tekercsek 120/60/30 fokra vannak a póluspároknak megfelelően, az egyfázisúaknál meg 90 fokra. Ha jól emlékszem a kondenzátor is mintha 90 fokos fáziseltolást tud létrehozni(elméleti esetben) szóval hogy is fog kialakulni a szimmetrikus mágneses tér ha van +- 30 fok a tekercselésben? Válaszod előre köszönöm!!


...amire szemlátomást nem válaszoltam, de alighanem most sem fogok, mert nem tudok egyszerű fizikai képet láttatni rajzolás nélkül - bár igazából azzal se, csak animációval. Láttam már olyan animációt, ami a 3 fázis vektorait összeadva szépen pörgeti az egyforma nagy és egyforma sebességű mágneses mezőt, meg csináltam is ilyent magamnak, hogy egyszerre látsszon a fazorok mozgása is. Hát ilyent lehet csinálni "rendes" egyfázisú tekercselésre is, ami ugye egyesek szerint kétfázisú, de a lényeg az, hogy ha két egyforma tekercs villamosan is 90 fokra vannak eltolva és az áram időben is, akkor ugyanúgy állandó nagyságú és egyenletesen körbeforgó mágneses mezőt kapunk. Mivel a normál segédfázisos gépben ezek nem teljesülnek, ezért lesz a mágneses mező ellipszis alakú általában (szóval, bocsánat, de az az állandóan működő segédfázisnál nem igaz, hogy a felpörgés után "de aztán már nem sok munkát végez"). Az általában ellipszis alakot lehet körré pofozni egy bizonyos állapotban. Ami ugyebár tudományosabban úgy fogalmazódik meg, hogy a szimmetrikus összetevők felírása után megnézzük, mely esetben tűnik el a negatív sorrendű (ellene forgó) mező.

2019. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!