Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kínai villanymotor mennyire...

Kínai villanymotor mennyire megbízható? Érdemes-e megvenni?

Figyelt kérdés

1.) Az érdekelne hogy ezek a kínai villanymotorok amikkel lehet találkozni az aukciós oldalakon (Főleg a zsozsós oldalon találhatók ilyen hirdetések) ezek mennyire megbízhatóak? Arra gondolok, hogy egy 2,2 kW-os motor aminek 20~25 ezer forint körül van az ára, hozza-e a feltüntetett teljesítményt, vagy ez csak parasztvakítás? Ráadásul a tekercselése és a csapágyazása is mennyit bírhat, egy év? két év?


2.) Megéri-e megvenni a kínait vagy jobb ha egy leégett IMI/EVIG motort újra tekercseltetek? Vagy vegyek egyet használtan?



2016. okt. 7. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:

A cégnél ahol dolgozom van egy gép. Kínai koppintása egy amerikai gépnek, a villanymotor 43kW-os benne. 6 éve tökéletesen teszi a dolgát, semmi gond nem volt vele soha. Jó ez ipari cucc, de az a lényeg, hogy tudnak normális dolgokat is gyártani kínában. (meg persze sz•rt is)

Szerintem fórumokon, direkt erre "specializálódott" topicokban átfogóbb válaszokat kaphatsz.

2016. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.(túl)terheléstől függ, és használati időtől.megasztán a hűtéstől.

egy IMI is leég mostoha körülmények között.

Nekem még hibátlanul működik a Rádai utcában 1975-ben újonan vett IMI 2,2kW, 1fázisú motor(is)


az újratekercselt IMI az bizony lutri. Egy használt motort megszagosz, ha nincs amperszaga, akkor azt inkább...


az is igaz, hogy egy jobb tekercselő mindjárt minőségi csapágyat is tesz bele(kérésre), és ha nincs állandóan a htáron terhelve, akkor örök élet..


minden az ártól függ.

2016. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Károvics János válasza:

Kínába kitelepülnek különböző cégek, pl: siemens Philips vagy más cégek. Azokat a kínaiak abban a minőségben gyártják. Azt meg lehet venni. A többi lutri. ámbár a kínaiak egyre jobb dolgokat is tudnak már gyártani, de ezek már nem olcsóak. PL: Huavei telefon.

Jano

2016. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ilyen fajta motorra gondoltam (3000 f/min, 2,2 kW), már csak az a kérdés, hogy aki használ ilyet, annak mi a véleménye róla?


[link]

[link]

2016. okt. 17. 16:56
 5/8 anonim válasza:
Vettél kínai motort? Mi a tapasztalatod?
2018. jan. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ugyan nem mai a kérdés de engem és épp ez érdekelt!Beszéltem egy villanytekercselő jó szakival, azt mondja meg ne vegyem , mert messze nem tudja azt ami rá van irva, a tekercselése bóvli...inkább egy magyar használtat javasol
2018. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Molnár péter2 válasza:

Sziasztok!

Én vettem kB 2 éve egyet,építettem egy körfűrészt belőle.

Teljesen megvagyok vele elégedve,nekem is azt mondták hogy ne vegyem meg.

Nem bántam meg hogy megvettem.

Most egy kompresszor építésen gondolkozom.

2019. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is vettem egyet 1-2 éve marógépre, vígan tekeri azóta is.
2019. jún. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!