Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a leghalkabb hűtő?

Melyik a leghalkabb hűtő?

Figyelt kérdés
2 méter magas, alulfagyasztós, No frostos kellene, de rendkivül idegesit minden fajta csörgö csörömpölö ciripelő magas frekvenciás zaj.

2016. okt. 20. 16:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Vegyél fel fülhallgatót. -.-
2016. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A hűtők legtöbbje 40-42dB zajjal rendelkezik.

Ritkán akad 38 és 43...

"Lapozd fel" az eladó oldalakat, keresd meg, amelyik

ami Neked tetszik.

Én nem tudhatom melyik gyártót szereted-nem szereted, esetleg melyik színt választanád.

Bocs, de nem fogok ebből a szűken megadott adatokhoz választani mondjuk 20 példányt....

2016. okt. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom tanították-e abban az iskolában ahova bejártál, de a hűtők üzemi zaját megadják az adatlapjukon. Decibelben.

Ezeket kellene olvasgatnod.

A kérdésedből valami csodavárást olvasok ki, pedig az egyik hűtő kűábé olyan, mint a másik.

Másképp mondom, hogy megértsed, kb egyforma konstrukciójuk van, és kb egyforma zajuk.

De nyugodtan válogass decibel alapján, hidd el, a végén semmi különbséget nem tapasztalnál.

Ha sok zajt hallasz, a fejedben van a baj,

2016. okt. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit Te keresel, azt abszorpciós hűtőgépnek hívják.

Kb nulla zaj, mivel nincs benne kompresszor.

Viszont nem tudom, hogy létezik e az általad megadott paraméterekkel. (2 méter, alulfagyasztó.)

Ha létezik is, szerintem max külföldről, és közel a milliós kategóriához.

Viszont a többségük működik palackos gázról is.

Ellenben az áramfogyasztásuk legalább kétszerese a kompresszoros hűtőkhöz képest.

2016. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Általánosságban érdekelt pl. hogy inverteres kompresszorú vs. hagyományos, vagy ha valakinek van ilyen méretü és halk akkor beirhatná a modellszámot. A gyártoi zaj értéknek nem feltétlen hiszek. Az abszorpciós tényleg jó de inkabb hotel minibár hűtőkben használják.
2016. okt. 21. 00:27
 6/14 anonim ***** válasza:
Az enyém halk szerintem, de lehet, hogy neked ez is túl hangos lenne... Modellszámot meg hiába is írnék, mert 8 éve vettem, ilyet már nem kapsz. Valami Samsung. Alulfagyasztós, de nem no frostos.
2016. okt. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
nem csak a motornak van zaja.a hütő is adhat ki elég zavaró hangokat. főleg ha gyártás hibás :-)
2016. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
miért pontoztatok le?? nem csak a motor lehet hangos egy hűtőbe
2016. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem hasznos volt.
2016. okt. 27. 01:03
 10/14 anonim válasza:
100%

Teljesen jogos a kérdés, ne hallgass az okoskodókra itt! Mi pl. egy BOSCH KGV39VW31-et vettünk. Ez elvileg 39 dB ami halknak számít, gyakorlatilag viszont van egy magas frekvenciás, fémes zaja működés (lehűtés) alatt a kompresszornak (by the way ez az alkatrész benne kínai gyártmány), ami elég zavaró számunkra a régi 10 éves Zanussi után. Egy 150.000 Ft.-os Bosch-tól többet vártunk.

A No Frost-os cuccokról azt olvastam hogy a ventik miatt még hangosabbak. Teljesen zsákbamacska hogy milyen hangja van annak amit veszel, a dB. határ közelében van ez is, de a ciripelő kabócahang (vagy távoli vekker) ugyanakkor - főleg este - nem kellemes a fülnek, nem is beszélve hogy amerikai konyhás a nappalink. Ha találsz olyat mi nem ilyen írd meg a típust!

2017. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!