Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lesz valamilyen baja a mosógép...

Lesz valamilyen baja a mosógépemnek ha egy 90 fokos ecetes mosást csinálok rajta?

Figyelt kérdés

Az interneten nézegettem utána. 1l 20%-os ecetet beöntök a mosószerrekeszbe és a maradékot pedig a mosógép dobjába. 90 fokon elindítom, kb. 2 órás programot elindítok. Nos a kérdéseim a következők lennének:

-Levegyem a centrifugát a mosásnál? (azért kérdezem mert így a program tovább tart)

-Lesz bármilyen baja a mosógépemnek?

-Nem tesz kárt az ecet a tömítésben?

-2 órás mosás túl hosszú vagy túl rövid?

-Tényleg használ az ecet?


Nos lehet hogy ez túl sok kérdés és ezt az egészet túlgondolom, de nem szeretném a közel 2 éves electrolux mosógépemet tönkretenni. :D



2016. okt. 22. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

A mosógépem 16 éves és tökáélete4s állapotban van. Öblítőt soha nem használok, csak ecettel öblítek. Ezért nem vízkövesedik a gépem, és a tömítésének sincs semmi baja. Nem rég nézettem meg egy szerelővel

és még legalább 4-5 évet jósolt neki.

Viszont azt is mondta, hogy a mai gépek maximum 4-5 év után tönkre mennek és nem javíthatók.

2016. okt. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Persze, mindenki más mosógépe 4-5 év után elszaródik, a régi 20-30 évesek nem. Láttam nagymuter Energomatját is, több szervizmatrica volt az oldalán, mint ahány programot tudott. XD Az ilyen szakik elfelejtik közölni, hogy nem azon múlik az élettartam hogy mikor gyártották, hanem hogy az ADOTT TÍPUS mennyire jó konstrukció. Ha tehát az az Electrolux jó sorozat, akkor nem döglik meg hamar. Ha a Candy szar, akkor mindig baja lesz.

Felejtsük már el a "mai cuccok mind szarok, csak a régiek a jók" tévhitet.

AZ ecet semmilyen formában nem árt ezeknek a gumiknak, hiszen ellenállók a vegyszerekkel szemben. A fém részek is korrózióálló acélból vannak, máshová pedig nem jut a vízből. Az ecet tökéletes tisztító és vízkőtlenítő.

2016. okt. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ede1219 ***** válasza:
Semmi értelme 900 fokos vízzel ecetezni, elég egy hideg program.
2016. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a meleg viz a lerakódott mosószer maradványok miatt kell.
2016. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!