Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fura kérdésem van. Szeretnék...

Fura kérdésem van. Szeretnék kútvizet vinni a házba. Renegát megoldásra gondoltam: medence homokszűrőt alkalmaznék nyomásmérővel a rendszer ki és bekapcsolásához. Amit a neten találtam, kb.130 ezer. Van e jobb ötletetek, amit érdemesebb alkalmazni?

Figyelt kérdés

erre a homokszűrőre gondoltam:

[link]



2016. nov. 8. 07:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kell homokszürö?
2016. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kollégám is ilyet csinált, de a kútvíz a bojlerbe beleposhad, rohadt büdöset csinált.

Át kellett savazni a rendszert. Egy szűrőbetétes szűrőház beépítésével elmúlt ez a jelenség.

400 forint egy betét egy évre. A szűrőház meg 2 ezer. Szóval olcsóbban kijön a dolog, még akkor is ha az elkövetkezendő 50 évre is beleszámolod a szűrők árát (én csak évente cserélem, nem de ha betartod a max 6 havi cserét, akkor is egy évre 800 forint a költség).

Ja, és a homokszűrő sem karbantartásmentes, szóval ezt is vedd figyelembe.

[link]


[link]


Én csak szimplán azért dobtam be egy ilyen szűrőt, mert a gáz kombikazán nem szereti ha a hálózati víz szennyet hoz magával, se a mosógép szelepei, se a kerámiabetétes csapok, se a wc töltőszelep, és ha csak ezekre nem kell költenem, vagy csak egy alkalommal kevesebbszer kell szerelőt hívni emiatt, már behozta az árát.

Szóval nem hülyeség.

2016. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hálásan köszönöm a tanácsot, okvetlenül megfogadom!A szűrőt mindenképpen alkalmaztam volna, a házi vízmű helyett gondoltam a medenceszűrő-vízforgatót alkalmazni. Arra gondoltam hogy az azon alkalmazott homokszűrő és az általad is említett betétes szűrő tőbbet segít mint egy ozmózisos szűrés, ha sok vizet kell átengedni a rendszeren. A PUREPRO termékei kb. 50ezer+ házi vízmű kb. másik 50, ha GARDENIA. [link] [link]
2016. nov. 9. 06:38
 4/8 anonim ***** válasza:

"a házi vízmű helyett gondoltam a medenceszűrő-vízforgatót alkalmazni. "

Nem tudom milyen forgatód, van, de ha nem tévedek, alapvetően kis nyomáson szállítanak, nyitott rendszerben.

[link]

A vízvezeték hálózatod pedig meg kell nyomni 4-6 bar-al, amire a medence szivattyú nem képes, 0,3 - 0, 7 bar az üzemi nyomása.

Erre van kitalálva a házi vízmű. Benne a nyomáskiegyenlítő tartállyal, amiben a légpárna biztosítja hogy álló szivattyú esetén is nyomás legyen. A szivattyú és a nyomáskapcsoló. Ez a szivattyú képes 10 bar fölött is dolgozni üzemszerűen megterhelés nélkül. Ezt a részét nem úszod meg. De emellett a homokszűrő is alkalmazható, ami újabb problémákat vet fel.

A homokszűrő házak nem nyomásra lettek tervezve, ezért a nyomás alatt lévő ágba nem kerülhet, szétnyomná a 4-6 bar.

Így csak a szivattyú elé mehet a szívó ágba. De a házi vízmű szivattyú szívó ága túl nagy fojtást kapna általa, nem bírna vele.

Tehát a medenceszivattyús homokszűrő után kellene egy tartály 2 db független szintérzékelővel, ezt töltögetheti a medenceszűrő, onnan pedig a házi vízmű viheti tovább.

Az egyik szintérzékelő a medenceszivattyú miatt kell, hogy ha tele a tartály megálljon, ha csökken a szint, elinduljon.

A másik a házi vízmű miatt kell, hogy ne tudjon szárazra futni ha valami miatt leürül a tartály.

2016. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Marad a házi vízmű és az általad ajánlott szűrő és betét. Nagyon köszönöm a profi gondolataidat, meggyőztél! Egy kérdésem van még: tennél e """ozmózisszűrőt a rendszerbe az általad említett helyett vagy mellett, ha a kútvizet csupán tisztálkodásra és wc-öblítésre használod?
2016. nov. 10. 07:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem van, de csak a konyhában egy külön csapon.

Ha ismernéd az ozmózis szűrő működését, akkor tudnád hogy elég kicsi a hozama, egy pohár víz 5 perc míg átér. Ez az oka hogy puffertartály tartozik a rendszerhez, ami általában 10 liter vizet tartalékol, szép lassan tölti fel.

Másrészt a wc működtetéséhez magában a kútvíz is elegendő lenne. A tisztálkodáshoz sem volna elég a 10 literes tartály, de egyébként se lenne értelme olyan tiszta vizet használni pl zuhanyozásra.

A konyhában viszont nagyon hasznos, ivásra és főzéshez, a kávé és teafőzők olyanok mintha újak lennének, nincs vízkő lerakódás, az edényeken és poharakon sem. Vasalóhoz is jobb a szűrt víz.

2016. nov. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, értékes tanácsokkal láttál el, megfogadom őket. Házat vettem és átépítem az elektromos, víz és központi fűtés-hálózatát. a vízóra nincs rákötve még a házra, tehát teljesen új rendszert építek. Ezért kérdeztem ilyen sokat. Köszönöm még egyszer :)
2016. nov. 11. 06:23
 8/8 anonim válasza:
...
2017. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!