Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nem centrizik a mosógép...

Adry95 kérdése:

Nem centrizik a mosógép rendesen. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
A mosógép típusa whirpool awt 2050. Az utóbbi időben ugyan rendesen kimosott, de olyan hangja volt, mintha belülről nyúznák. Az elmúlt két napban, viszont a centrifugálást sem csinálja meg. Bizonyos fordulatszámon kicentrizik, de nem éri el a megfelelő fordulatszámot (lényegében kiveszem a ruhát, és ki tudom még csavarni a vizet). Próbáltam csak a centriprogamot indítani, de nem elég. A szűrőt kitakarítottam, de nem javított rajta. Házilag mit tudok tenni még? A készülék korát tekintve nem éri meg javíttatni. Köszönöm :)

2016. nov. 9. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Vagy a szivattyú szivat és benne marad a víz, ami miatt nem tud felpörögni, vagy a motornak van baja.

Azt kipróbálhatod, hogy centrizéskor a szűrőnél leengeded belőle a vizet ha van padlóösszefolyód (csak óvatosan kell kitekerni a zárókupakot) és akkor meglátod változik-e a helyzet.

2016. nov. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Az enyemnel a vakuum szenzor volt a baj, pontosabban annyi hogy a szoszmosz eltomte a bemeneti nyilasat. Levettem a hatso lapot, kihuztam a vakuum szenzor dugojat, kipucoltam rendesen (egy marek szosz volt beragadva), tokeletesen mukodott utana.
2016. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Esetleg még az is előfordulhat, hogy a ruhák egyeletlenül vannak a gépben és a védelem nem engedi magasabb fordulatszámon a centrizést. Ezt üres állapotban ellenőrizheted ha elindítod a centrifuga programot magában. Írod, hogy morog, azt még megnézheted üres gépnél, hogy nem lötyög e nagyon a dob ha mozgatod fel-le, előre-hátra.
2016. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xgabox válasza:
48%
Ha a motor nem égett le, olcsón javítható.Ha mosás közben is furcsa hangot ad ki akkor motor, vagy dobcsapágy csere. Ha csak nem centriz rendesen, kondenzátor.
2016. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kondenzátor nem csak az indításhoz kell? Én ugy tudom semmi köze a fordulatszámhoz.
2016. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Tudom régi kérdés,de hátha valakit érint a jövőben.Szóról szóra ugyanez volt a mi sztorink is.Nálunk az volt a gebasz hogy ledobta az ékszíjat a gép.Nem szakadt el,de a széle sérült volt és valszeg megnyúlt.A visító hang a szabadon futó motorból jött,mi meg azt hittük centrufigál,csak lassabban mint kéne.Közben meg egyáltalán nem forgatta a dobot semmi.Visszatettük, megint levágta de legalább azt a mosást úgy ahogy kicsavarta még,egyre durvuló zajok kíséretében.
2018. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 olahalexandra válasza:
sziasztok tudnátok nekem segiteni ? van egy ARISTON AVL 109 és nem akar centifugázni lasan forog és amikor gyorsulna olyan le tilt minden programos és ki kel huzam az árambol :)
2021. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!