Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Puffertartályba szerelhető...

Puffertartályba szerelhető (merülő csőhüvelybe süllyesztve) VEZETÉK NÉLKÜLI JELADÓS hőmérőt keresek. Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

Azért van erre szükség, mert a puffertartály, illetve a puffer ágat keringető szivattyú és annak a vezérlése is távol vannak egymsától. 2 külön szinten, köztük egy födém és nem szeretném bevezetékezni.

Azt szeretném elérni vele, hogy ha az amúgy vezeték nélküli termosztát küldi a jelet a vezérlésnek, hogy kell a melegvíz a radiátorokba, akkor ugyebár a vezérlés kapcsolja a keringetőszivattyút.

Viszont azt jelenleg nem figyeli, hogy hány fokos víz van a puffertartályban.

Így sajnos az is előfordulhat, hogy olyankor is kapcsolja a keringetést, amikor a tartályban nincs is melegvíz :(

Ezt szeretném elkerülni és figyelni szeretném egy ilyen hőmérővel a pufferban lévő víz hőmérsékletét, hogy csak akkor kapcsoljon a kerimgető szivattyú, amikor van is értelme és a hőmérő vezeték nélkül küldi a jelet a vezérlésnek.



2016. dec. 1. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a puffertartályod és a védöcsö anyaga? A védöcsö hogyan van a tartályra szerelve? Mekkora nyomás van a tartályban?
2016. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

5-ös kazánlemezből lett heggesztve egy speckó méretű (konyha egyik sarkába pont passzoló) puffertartály.

Zárt rendszerben üzemel, az egész rendszerben 1.2 és 16Bar között változika nyomás attól függően ugye, hogy hideg, vagy meleg a víz.

80 L-es tágulási tartály van rákötve, amin elvileg 2.4 Bar-nál nyit a biztonsági szelep.

Védőcső alatt mit értesz ?

Az előremenők és visszatérő csövek (28-as réz) hollanderrel vannak menetsen rákötve.


Ez amúgy miért fontos a kérdés szempontjából ?


időközben utánajártam még egy kicsit és akár egy rádiófrekvenciás csőtermosztát is megfelelne nekem arra a célra, hogy jelet adjon a vezérlésnek.

De sajnos egyenlőre ilyet sem találok a neten.

2016. dec. 2. 09:07
 3/9 A kérdező kommentje:

1.2 és 1.6 Bar között változik a nyomás a rendszerben, csak elgépeltem.

Tehát nem 16 BAR !!!

2016. dec. 2. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen érzékelőt használhatsz ilyen célra, nem kell hogy vezeték nélküli legyen.
2016. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Dehogynem kell, hogy vezeték nélküli legyen !!!

Elolvastad és értelmezted a kérdést egyáltalán ?


Pont azért kell, hogy vezeték nélküli legyen, mert nem akarok 25-30m -t kábelezni, födémen keresztül vagy kintről körbevíve a garázson, pincén keresztül !

2016. dec. 19. 15:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor olvasd el a választ, nem kell hogy az érzékelő vezeték nélküli legyen.

Kár hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni.

2016. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves drága, nagyon segítőkész barátom.

Ugyan áruld már el a csodálatos megoldásod. Csak mert a 2db rendkívül épületes hozzászólásodból semmi nem derül ki.



Képzeld tisztában vagyok vele, hogy létezik vezetékes hőmérséklet érzékelő. Ennek ellenére (kövezz meg érte) nekem mégis a vezeték nélkülire lenne szükségem.


Azt szeretném ugyanis, hogy a puffertartálytól a szivattyú vezérlésig eljusson a jel és ez alapján engedélyezze vagy tiltsa a szivattyúüzem bekapcsolását.


Kíváncsian hallgatom, mi a megoldásod erre, vezetéknélküli jeladó használata nélkül...?

2016. dec. 20. 08:53
 8/9 anonim ***** válasza:

"Képzeld tisztában vagyok vele, hogy létezik vezetékes hőmérséklet érzékelő. Ennek ellenére (kövezz meg érte) nekem mégis a vezeték nélkülire lenne szükségem. "


Ahogy írtam, nem muszáj.


"Azt szeretném ugyanis, hogy a puffertartálytól a szivattyú vezérlésig eljusson a jel és ez alapján engedélyezze vagy tiltsa a szivattyúüzem bekapcsolását."


Ehhez nem kell vezeték nélküli szenzor.


K"íváncsian hallgatom, mi a megoldásod erre, vezetéknélküli jeladó használata nélkül...?"


Megválaszoltad magadnak: egy jeladó kell hozzá és hozzákötöd a vezetékes érzékelőhöz.

2016. dec. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!