Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit javasoltok kávéfőző...

Mit javasoltok kávéfőző vízkőoldásra? Ecet?

Figyelt kérdés
Delonghi kvfőzőm kiírta hogy végezzen vízkőoldást. elvégeztem a hozzá adott 100ml-es vizkőoldóval, de nem hiszem hogy a következőt is ilyennel kéne csinálnom, mert nem gondolnám hogy 500ml-es vízkőoldóért 3500 forintot kéne fizetnem ami a gyári termék.

#kávé #DeLonghi #káfévőző #kávé gép
2016. dec. 6. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy olyan draga lenne az.

3500Ft egy tisztitasra? Vagy ez egy szett 5 tisztitasra?

2016. dec. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az ecet is jó rá, mi mindig azzal tisztítottuk lefőztük párszor vele aztán tiszta vízzel és már tiszta is volt.

(Szüleim ittak kávét én nem iszok. :P)

Mosogatógépben is használom duguláselhárításra mert hát néha az is lekoszolódik (leeresztő rész) azt is tökéletesen kipucolja.

2016. dec. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az automata kávéfőzőkhöz javasolt gyári vízkőoldók drágák. De azt sem szabad elfelejteni, hogy azok kazánjai tele lehetnek vékony keresztmetszetű részekkel. Mivel élelmiszer készítő gép, nem mindegy, mit teszünk bele, ami nem károsítja az ember egészségét és a szerkezet állagát, nem feledve a tisztítás hatékonyságát. A vegyszert ki is kell öblíteni abból. Nem lenne szerencsék, ha valamilyen vegyszer maradvány maradna vissza, ami bele kerülne a kávéba.

A Saeco szervízek Express vízkőoldót használnak a kávéautomaták vízkőtlenítésére.

2016. dec. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Az ecet sajnos, csak tessék-lássék munkát végez. Ahhoz, hogy valóban ki legyen szedve a gedva a kazánból és a csöveiből, oda jóval durvább cucc kell.

Használhatsz sósav, vagy foszforsav alapú vízkőoldó szereket. Ezt kell a kazánba tölteni, majd a tetőt gyorsan rázárni, hogyha netán hirtelen habosodna, akkor ne fusson ki. Alul maratásos mosáskor sötétszürke folyadék fog távozni. Mikor már csak gőz jön, akkor ki kell húzni a csatlakozóját a dugaljból, de nem szabad kikapcsolni. A még forró kazánban már nincs sok nyomás, de forró gőz az van. Ezért a kazán kupakját lelazítva, egy gyors mozdulattal kell eltávolítani, majd azt öblítővízzel feltölteni és visszazárni, továbbá a hálózatra a készüléket rácsatlakoztatni. Az lejött öblítővizet kiönteni, és a forró kazánt a fent említett módon újratölteni friss vízzel. Az öblítést legalább ötször kell ismételni. Ennyi elég szokott lenni a teljes tisztuláshoz.


Üdv.

2016. dec. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem tudom mi az hogy a kazánba tölteni? Ilyen készülékről van szó amit belinkeltem. vizet meg kávét töltök bele megnyomom a gombot és kijön a kv.


[link]

2016. dec. 9. 19:30
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. eltelt egy hónap és úgy döntöttem, hogy nem fizetek 700 forintot egy vízkőoldásért mert szerintem a delonghi vízkőoldó sem lehet nagyon más mint ecet. csak persze hogy elakarják adni jó drágán mint delonghi vízkőoldó.

1. a leírás azt írja hogy az is valami növényi eredetű

2. amikor a géphez adott vízkőoldót használtam elég ecet szaga volt, habár nem szagoltam rendesen bele mert utána jutott eszembe.

Inkább vízkőtelenítek sűrűbben de egy liter 20%-os ecet az 160 forint ami 10 alkalomra jó. alkalmanként 16 forint. Nagyon nem mindegy. Továbbá szűrt vizet használok ami által vízkő nem igazán képződik.

2017. jan. 16. 13:48
 7/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


A szűrt víz nem egyenlő a sótalanított vízzel. Abban még rengeteg oldott ásványi só van. Aqua Purificata Ph Hg VIII (gyógyszergyártás követelményeinek megfelelő szűrt, sótalanított, tisztított víz) pedig nem hiszem, hogy fogsz használni kávéhoz, amúgy attól biztosan nem kövesedne a készüléked. Ha mégis ki akarod próbálni, akkor a Gyógynövénykutató Intézet Kft-nél tudsz belőle vételezni, két literes palackozott kiszerelésben.


Üdv.

2017. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ilyen víz tisztítóm van.


[link]

2017. jan. 17. 00:00
 9/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Ez a készülék csak mechanikai szennyeződést, némi ioncserélést, UV-fénnyel történő sterilizációt, illetve, ha a szabványt jól értelmezem, akkor az valamilyen szinten a klórtartalmat is csökkenti, de attól, még a kapott víz "sós" marad, igaz, a teljesen sótalanított, klórtalanított víznek élvezeti értéke nincs.


Üdv.

2017. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6%
Mirt nem használod ásványvízzel? (Szénsavmentessel természetesen). Olcsó és nem vízkövesedik.
2017. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!