Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Olimpia 2 gázsütő ajtó leszere...

Olimpia 2 gázsütő ajtó leszerelésének módjára lennék kíváncsi. Hogy kell? Régi, ezért a használati leírást nem találtam. Ó fontos. Nő lévén egyszerűbben fogalmazzatok. Nem értem a szakzsargont, köszönöm.

Figyelt kérdés
2016. dec. 20. 16:56
 1/6 Szirty ***** válasza:

Nem ismerem a típust, de nézd meg ezt:


[link]

2016. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, sajnos nem ilyen...ez a típus kb a 80-s években lehetett menő
2016. dec. 20. 17:48
 3/6 Szirty ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy menő, vagy hogy ez a típus-e, hanem az, hogy légy oly kedves megvizsgálni hogy a te modern és menő készüléked ajtajának mechanikus kialakítása esetleg megfelel-e ennek! :)


Mert ez nem úgy megy hogy hetente áttervezik az ajtó mechanikát (is) hogy menő legyen a legújabb készülék, hanem úgy hogy egy bevált módszert 20-30 évig is használnak.

De én kérek elnézést hogy látatlanban próbáltam segíteni, ígérem nem fordul elő többet. :)

2016. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
félre értettél...az én gáztűzhelyem az antik...nem tuti, de talán 88-ban vettük...a segítséget köszönöm
2016. dec. 20. 18:22
 5/6 Szirty ***** válasza:

Általában két lemez fül tartja az ajtót, amiket jó erős rugó feszít (ez tartja zárva az ajtót). A lemez fülön van egy mélyedés ami nem engedi hogy kiessen az ajtó.

hasonló ahogy a linkelt oldalon is látható, de retesz gomb nem mindig van (a miénken sincs).


Ha ilyen, akkor becsukva, kicsit megemelve és alul a csuklópont közelében viszonylag erősen kifele húzva lehet az ajtót levenni.


De lehet más konstrukció is, én eddig ilyennel találkoztam.

2016. dec. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ezt holnap megpróbálom, köszönöm
2016. dec. 20. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!