Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Szivárgó bojlert kellene...

Edömér2 kérdése:

Szivárgó bojlert kellene elzárnom vagy átmenetileg tömítenem, képek segítenek, segítene valaki?

Figyelt kérdés
Lefotóztam, a piros csônél szivárog, el kellene zárnom a vizet, hogy kifollyon belôle minden víz, hogy valahogy átmenetileg valamivel tömíthessrm erre a hétre. Melyik csapot kellene használnom, hogy ne szivattyúzza újra a vizet? A kéknél levô krómozott csapot elfordítottam, de ezzrl nrm zártam el az utánpótlást. A kérdés az is, hogy a kék a hidegvíz, a piros a kijövô felmelegített meleg igaz? Mi lehet a végig piros csô és a hozzá tartozó fehér csap? Képek:

2016. dec. 27. 00:07
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
2016. dec. 27. 00:15
 2/25 anonim ***** válasza:
zárd el a főcsapot, engeddki belölle az összes vizet szedd le a csövet kóccal, vagy ami jobb feflonnal jol tekerd be majd vissza... megvan oldva igen a kék a hideg a piros a meleg, de mivel nemértesz hozzá, a helyedben nem nyulnék hozzá...
2016. dec. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
*teflonszalag
2016. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
én a legjobban a kócot ajánlom
2016. dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
amúgy eléggé kókány munka....
2016. dec. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ne nyúlj hozzá szerintem.

Egyenlőre ha nem túl durva a csöpögés, keríts inkább egy szerelőt.

A leírásodból ítélve soha nem eresztetted még le.

Ez pedig azt jelenti hogy anódot se cseréltél.

Ennek hiányában pedig lehet hogy már kuka a bojlered.

Ilyenkor már nem a menetes csatlakozás ereszt, hanem a tartály.

[link]

[link]

[link]

Készülj arra is hogy teli lesz vízkővel:

[link]

És arra is hogy utána össze is kell szerelni. A régi gumi tömítés helyett ilyenkor egy új kell, a rozsdás részeket fel kell pucolni, nem fél órás munka:

[link]

[link]

Szóval a kivezető csonkok hegesztve vannak, azon nincs mit kócozni:

[link]


Szóval azt a menetrendet tartanám, hogy előbb egy szerelővel egyeztetek, kinézem hol lehet másik bojlert venni, és csak aztán belecsapni a lecsóba. De ezt már csak januárba mindenképpen.

2016. dec. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
persze világos, nem cseréltem anódot, de nem vagyok szerelô. Vizet leereszteni viszont azért egy majom is tud gondolom, ezért kérdeztem, hogy hogy kell leereszteni, melyik csappal? A króm gondolom a bemenô víz, nem? Így csöpögve használom a héten, éd leereszteni azért kéne, hogy ott lehessen hagyni hosszabb idôre, illetve megpróbálni tömíteni, hátha csak a csôillesztés enged. Ehhez is le kellene ereszteni, de akkor melyikkel is?...
2016. dec. 27. 01:38
 8/25 A kérdező kommentje:
ahogy látom a linkelt képen is ott a kék csonknál a fehér csap és rajta a csô, akkor a fehérrel kell leereszteni ugye? Króm csap elzár, fehér kinyit? Gondolom akkor nálam a piros csô már be van vezetve a lefolyóba. Közben a melegvizes csapokat ki kell nyitnom?
2016. dec. 27. 01:56
 9/25 anonim ***** válasza:

Víz elzár.

Meleg csap nyit.

Biztonsági szelep nyit.

A biztonsági szelepen át fog lejönni a víz. Neked egy piros cső van ráhúzva, azon át fog folyni.

Majd amikor a feltöltés ideje jön el, akkor már nincs semmi extra, csak addig nyitod a meleg csapot míg elkezd folyni rajta a víz.

2016. dec. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
2016. dec. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!