Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tönkretettem a mosógépet?...

Tönkretettem a mosógépet? Elektronia WA 405 van ráírva

Figyelt kérdés

Használtan kaptunk úgy egy éve mosógépet, a fenti típust, már ha ez a típusa. Ma elindítottam egy mosást, és eléggé megtömtem a gépet. Fogalmam sincs mennyit kell bírnia, mert neten nem találok információt róla, útmutatót persze nem kaptunk hozzá. A következő dolog történt:

A mosást simán megcsinálta, nem tapasztaltam rendellenességet, ám mikor (kézzel, félautomata gép lévén, vagy hogy hívják az ilyet) továbbnyomtam a centire, elhagytam a helységet, pár perc múlva kerregő hangot hallottam. Kikapcsoltam a készüléket, kivettem belőle a ruhákat, majd folytatni próbáltam a programot, üresben, de továbbra is csak a kerregő hang maradt. Visszafordíthatatlan kárt okoztam? Esetleg lehet, hogy nem én tehetek a hibáról? Azt olvastam, hogy az öblítő és a 40 fokos mosás többet árt a gépnek, mint a vízkő és én sajnos pont így használtam eddig. Segítséget kérek! Bármilyen információt értékelek!



2017. jan. 13. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem te tetted tonkre hanem alapjaban hibas.

a mienket en is sokszor megtomom es en is 40 fokon mosok, nincs vele semmi baj sem. pedig mar 2 eves.

szoval, ha nem reg vettetek meg van ra garancia valoszinuleg szoval hivd fel a boltot.

2017. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kerregő hang többnyire valamilyen forgó mozgást végző alkatrész (csapágy)hibáját jelzi,motor,forgódob csapágy vagy ürítő szivattyú.

Mivel centrifugáláskor kezdődött valszeg dob vagy motor csapágy.

Ez valami régi szoci mosógép vagy relatív "új"?

2017. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A szocinál újabb azért, de így is elég régi. Nem tudom megsaccolni. Akkor ha mázlim van lehet javítani és nem teljes csere?

Köszönöm a válaszokat

2017. jan. 14. 02:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem mert ilyen néven nem ismer mosógépet az internet pedig még a volt NDK-ban gyártott mosógépeket is ismeri.

Valszeg javítható csak az a kérdés hogy megéri-e,nálunk az anyámat egy szerelő az egy 1perc alatt kicserélhető 3500Ft-os ürítőszivattyú cseréjével 15e-re húzott le,bele se merek gondolni mennyi lenne egy csapágycsere ami sokkal több idő és munka hiába csak ~500Ft a csapágy.

Csak akkor éri meg ha van egy műszaki végzettségű barát/családtag aki hobbiból ért ilyesmihez ami egyébként nem egy bonyolult dolog.

2017. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!