Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen meretezesu sorkapcsot...

Groop kérdése:

Milyen meretezesu sorkapcsot vagy mas eszkozt erdemes hasznalni Nagy teljesitmeny bekotesekor?

Figyelt kérdés
Elektromos fozolapot es elektromos sutot szeretnem bekotni. Nemi szakiranyu tudassal rendelkezem, de nem vagyok villanyszerelo. A lakas vezetekezese teljesen uj es 2 eve lett kiepitve a kiallas is a villamos eszkozoknek. 4mm-es vezetek megy a fozolaphoz es a sutohoz a biztositek tablatol. A fozolap nevleges teljesitmenye 7200w, a suto nevleges teljesitmenye 2300w. Egy fazis van jelenleg a lakasban. A fo kerdesem az a sorkapocsra vonatkozna amivel szeretnem bekotni az eszkozoket a a fali dobozba. Az egyik barkacs aruhazban kaphato legnagyobb teljesitmenyu rez sorkapcsot vasaroltam meg a celrea, amin a feltuntetett ertek 16qmm volt, amibol kovetkeztetetk, hogy ez 16mm2-ert jelent. Maximum feszultsegnek pedig 750v van rairva. Teljesitmenyt nem talaltam feltuntetve es hiaba kerdeztem az egyik eladot, o is csak azt tudta mondani, hogy ennel nagyobb teljesitmenyujuk nincsen, de nem tudja, hogy hany Amperig elegendo ez a sorkapocs. A sorkapocsba bele fer nagyon kenyelmesen a suto 4mm-es + a fozolap 2.5mm-es vezeteke is. Kerestem teljesitmeny adatokra vonatkozo meret tablazatot az interneten, de sorkapocshoz nem talaltam. A kerdesem az lenne, hogy ilyen teljesitmenyre elegendo meretezesu-e ez a sorkapocs vagy mas fajta sorkapoccsal esetleg mas fajta eszkozzel kellene megoldanom ? Ha massal , akkor mivel ? wago-t is kerestem, de ekkora meretben nem talaltam. A vezetekek veget pedig szepen forrasztottam, erveg huvely helyett, hogy ne bomoljonanak szet a szalak.

2017. máj. 4. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Látatlanban rámondható, hogy ha 16-os beköthető, akkor elég lesz erre a mutatványra.

De ha biztos akarsz lenni, akkor ásd elő a neten a katalógust, általában van.

Ha előbb kérdeztél volna, mint vásárolsz, én azt mondtam volna, ne forrassz és ne rakjál két vezetéket egy lyukba.

2017. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!