Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy a mosógépemmel egy mosás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Mosható pelenkát szeretnénk venni, és kiszámolnánk hogy mennyibe kerül az éves mosása, ha heti kétszer van pelusmosás 60 fokon.

A gép papírjában az van, hogy maximális felvett teljesítmény 1850W. Semmi "A" betűk, tehát energiahatékonyságot nem tudok. (Ez egy Indesit Witp 82, nem mai darab, kb. hat-hét éves.)

A 60 fokos mosási program 80 percig tart, és ha jól néztem a számlánkat, egy kWh 20,5 ft. bruttó (már ha jól néztem.) Nagyon hálás lennék, ha levezetné ezt valaki.


2010. máj. 19. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így kevés, ebből nem lehet kiszámolni.


Valódi eredményt csak méréssel kapsz. Olyankor moss, amikor más fogyasztó nem megy. Pl a mosás idejére húzd ki a hűtőt, kapcsolj ki minden mást.

Olvasd le előtte és utána a villanyórát, abból számolható adatot kapsz.

2010. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez komoly? Ennél könnyebbnek kell lennie:) de most tényleg, azt hittem, hogy majd jön egy matektanár és jól leolt, hogy harmincéves létemre nem tudok megoldani egy matekpélda jellegű kérdést.

Mi úgy gondolkodtunk, hogy a maximális teljesítményt nyilván legmagasabb hőfokon produkálja, tehát 60 foknál 1000 wattot számoltunk egy mosásra (és egy órával számoltunk egy mosást.)

Ez nagyon elrugaszkodott adat,vagy körülbelül megteszi?

Bruttó 20 forintba kerülne egy mosás áramköltsége? Igaz, ez hülyén hangzik.

de nem nagyon van kedvem leolvasztani a hűtőt emiatt.

2010. máj. 19. 21:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kb.jól számoltál,de azt is bele kell kalkulálni,hogy minden egyes 20 ft-os mosásnál nem 1 db.pelenkát mosol. De ettől a matekpéldától eltekintve volna egy más javaslatom. Mivel én már elég idős vagyok ahhoz, hogy alaposabban ismerjem a pelenkamosás trükkjeit,elmondanám,hogy nem kell hozzá automata mosógép.Sőt.Semmilyen.Pelenkát a következő módon érdemes mosni: a pelenka tartalmát eltávolítása után sima langyos vízben kiöblíted,alaposan,mosószer, minden nélkül.Veszel egy fedeles kicsi műanyagvödröt,amibe 2 liter vízben feloldasz 2 evőkanál flóraszept mosóport.(valószínűleg még lehet ilyent kapni.Ha nem,akkor valami olyant,ami antiszeptikus.)Ebbe beleteszed a napközben képződött pelenkákat.Másnap reggel erre az áztatóvízre meleg vizet engedsz,annyit,hogy egy lavórba vagy mosdókagylóba átrakva át tudd nyomkodni benne a pelenkákat.Nem kell se dörzsölni,se egyéb fárasztó procedúra,elég alaposan meggyúrni. Aztán alaposan kiöblíted és kész.A Flóraszept tuti, mert fertőtlenít és folteltávolító is.A pelenkamosás reggelente negyed óra és passz.Az eldobható pelenka nyilván sokkal kényelmesebb a babának és az anyukának is,de sajnos nagyon környezetszennyező és drága is.És a textilpelenkának az a hihetetlenül nagy előnye,hogy mivel a gyerekeknek is kényelmetlen,ha már produkáltak bele valamit,nagyon egyszerű a szobatisztaságra szoktatás,szemben a kényelmes eldobhatóval.Ha eldöntötted,hogy felvállalod a pelenkamosást,ezt a módszert javaslom.Eleink valaha azért "főzték" a pelenkát,mert nem volt antiszeptikus hatású mosószer,így oldották meg a csíramentesítést. Ma már ez nem szükséges,csk jól ki kell öblíteni és nem kell öblítőszer.A pelenkát vasalni is a csíramentesítés miatt szokták,ennek is csak azért van ma már jelentősége,hogy a pelus puhább legyen.
2010. máj. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hű, nagyon kedves vagy, köszönöm, de ezek nem textilpelenkák, legalábbis a szó hagyományos értelmében véve:)

egy frottír alapú külső bugyiban van két betét, ami kókuszrost, és nagy nedvszívó képességű, cserélhető, azokat kell mosni csak (illetve nagyobb balesetek esetén meg időnként a külsőt is.)

itt van erről több, mert úgyse tudom jól elmondani, meg most rohannom kell:))

[link]

egyébként szerintem is lehet ezt mosni kézzel, főleg az elején, csak kíváncsi voltam, mennyivel éri meg jobban.

2010. máj. 20. 10:53
 5/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg félreértettél.

Nem kell leolvasztanod a hűtőt. Ha a hűtő ajtaját nem nyitogatod, 8 órát elvan úgy, hogy jelentősen nem változik benne a hőmérséklet.

Mivel azt írtad hogy 80 perces programod van, így feltételeztem azt, hogy kibírod anélkül, hogy nyitogasd a hűtőt a mosás idejére. Meg ha ki is kell nyitnod egy-két alkalommal, a benne lévő cuccoknak van akkora hőtehetetlensége, hogy nem okoz problémát. Alapvetően a hűtőgép motorja sem jár folyton, csak akkor ha a hőmérséklet emelkedik. Ha nincs túl meleg, és nincs nyitogatva, akkor üzemszerűen is akár órákig nem kapcsol be.

A másik. Nem tudod matekkal kiszámolni a teljesítmény alapján a fogyasztást egy automata mosógép esetében. Csakis mérés alapján kaphatsz pontos értéket. De ha nem érdekel a dolog, akkor nem is kellett volna ide írnod, hiszen becsléssel már kaptál egy eredményt. (amit valószínűleg helyteleül számoltál, hiszen az általad megadottak szerint 56,8 forint jönne ki)

Nekem nincs olyan mosógépem mint a tiéd, sőt a mosási szokásaink sem egyformák és meglehet hogy a gép teljesítménye is távol esik tőle.

Így nincs összehasonlítási alap a becsléshez.

Harmadik. Gyanítom hogy lakossági fogyasztó vagy, és nincs áramdíj kedvezményed. Ez esetben az A1 díjszabás szerint kb 50 forintba kerül 1 kW energia költsége.

Ez azt jelenti, hogy ha teljes teljesítményt veszünk alapul (1850W), akkor másfél óra alatt 2,7kW lenne. Ez pedig bruttó 50 forinttal 138,7 -re jön ki.

Ez nem korrekt számítás, ettől a valóságban sokkal kevesebbet fogyaszt.

2010. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia, igen, lakossági fogyasztó vagyok, de Paks mellett, nem tudom, ez számít-e.. (komolyan nem tudom)

Az áramszámlánk a következőképpen néz ki: két villanyóránk van, éjszakai és nappali. Az energiadíj maga három tételből áll: Egyetemes A1 kedvezményes, nettó 21,450 ft, Egyetemes A1 nettó 24,1 ft, és Egyetemes vezérelt B ami nettó 16,4 ft. Ezzel az utolsóval számoltam, mert a bojleren kívül minden erről megy, ha jól tudom. Ez bruttó 20,5 ha jól számoltam, nekem így jött ki.

A hűtőleolvasztást meg azért írtam, mert (nem tudom, hogy te voltál-e az a hozzászóló) valaki azt ajánlotta, hogy kapcsoljak ki mindent és úgy mérjek.

Igazából szimpla háziasszony vagyok, aki egyébként elég sokat dolgozik és alig van itthon, és csak megpróbálta körülbelül kiszámolni, hogy mi a helyzet (és józan paraszti ésszel szeret gondolkodni leginkább, mert sajnos nem nagyon van otthon matematikai képletekben.)

Nem tudom, miért baj ez, nekem tényleg megközelítőleg is jó egy összeg, az a lényeg, hogy ne kétszázezerért mossuk a nyolcvanezres pelenkát, mert akkor árban ott tartunk mint az eldobhatók.

Azért megköszönném ha lenne még ötlet, illetve valaki megmondaná, hogy az áramszámlánk alapján akkor jó-e az a húsz forintos eredmény.

2010. máj. 21. 18:45
 7/8 A kérdező kommentje:
Ui.: mi is úgy számoltunk, hogy a teljes teljesítményt 90 fokos mosásnál adja, én pedig sosem mosok semmit így, hatvan fok lenne a maximum (ezek antibakteriális pelusok kókuszrosttal meg mindenfélével és nem szabad őket kifőzni.)Azért kösz a segítséget :)
2010. máj. 21. 18:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a kedves kérdező még mindig fogalomzavarban szenved.

az A1 nettó 21 forintja több mint 40 forint bruttóban, de mivel a számláján ki van részletezve . Csak a bojler megy B kategóriában, ami bruttó 35 közelében számolható.

Szóval egy mosás durván egy százasában van.

2010. máj. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!