Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy régi zanussi lehel...

PredMan kérdése:

Van egy régi zanussi lehel hűtőm 1-6 hőfokszabályzó állással, nekem a 2-en áll és így a belső rakodó térben 10 fok, a fagyasztóban viszont csak -6 van. Utóbbit keveslem, ha esetleg nektek is volt ilyen hűtőtök, akkor ott milyen hőmérsékletek voltak?

Figyelt kérdés
Nyilván előrébb tolhatnám a szabályozót 3-asra, de nem lenne szerencsés, hogy ha a rakodó részben 10 alá csökkenne a hőmérséklet. Tudtok esetleg valamit javasolni? tegnap engedtem le a hűtőt, így jelenleg sehol sincs jégréteg, ami megboríthatná a hűtést.
2017. júl. 2. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg kellene nézni a fagyasztón hány csillag van a bekarikázott részben! A jelölés:első csillag azt jelenti fagyasztó,a bekarikázott részben lehet egy kettő,vagy három csillag! egy:-6 fok Celsius,2:-12 fok 3:-18 fok!

minden esetre én feljebb tekerném a hőfokszabályzót,egyébként a fagyasztónak külön is van szabályzója!Tekerd feljebb! De mint irtad régi a hűtöd előfordulhat hogy már "öreg" a gáz benne,vagyis kisebb a nyomás a rendszerben. minden esetre ha a normál hűtőben öt és 10 fok között van az még jó. és vedd figyelembe hogy kinnt 30-35 fok van tehát ha nem tökéletes erőben van a hűtőd csökkenhet a hőmérséklettartás.ezért érdemes feljebb tekerni!

2017. júl. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 csillag van rajta. Megnéztem, a fagyasztónak nincs külön gombja/tekerője (vagy én vagyok vak és nem találom)
2017. júl. 2. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:

"nem lenne szerencsés, hogy ha a rakodó részben 10 alá csökkenne a hőmérséklet"


Mi ennek az oka? Valami egészen speciális élelmiszert, salátát, zöldséget tárolsz?


A normál hűtőtér melyik részén méred ezt a 10 fokot? Az alján, vagy a tetején? Gyakran 3-4 fok eltérés is van a legalsó és a legfelső rész között. Te hol méred?


Amúgy teljesen normális a jelenség, amit tapasztalsz, ha feltekered 6-osra, akkor a normál hűtőtérben meg lesz a kívánt 4-6 fok, a fagyasztóban pedig a ** jelölésnek megfelelő -12 fok.

2017. júl. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mint előttem irták, én is furcsállom azt a 10 fokot. Az szinte nem jó semmire, nem hűt le semmit. Ráadásul meg a sok nyitogatástól még rosszabb a helyzet.

Nálunk úgy van az alsó részben 1-3 fok, de még a felső polcon akkor se hűl le teljesen, 5-6 fok kb.

2017. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


azóta feltekertem 4-esre a szabályozót, de a belső térben ugyanúgy csak 10 fok van, a fagyasztóban pedig továbbra is -5. Egy próbát megér, feltekerem 6-osra, csak félek az áramszámlától (tekintettel arra, hogy egy régi gépről beszélünk) :D


a másik, hogy kb 3 hete engedtem le a jeget és most ahogy nézem, a fagyasztóban megint vastagon áll a jég, ez normális? úgy tudom, évente ajánlott leengedni, nem havonta...

2017. júl. 16. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!