Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Most szereltetnék klímát a...

Drstein kérdése:

Most szereltetnék klímát a lakásba, és a szerelő ajánlgatta a Rcool márkájú klímát. Friss márka, és gyanús, hogy magyar oldalakon kívül sehol sem sikerült rátalálnom erre a brandre. Merjem ezt választani?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
2017. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
2017. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk nemrég szerelték be, nagyon jók.
2017. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt mondta a szerelő, hogy az Rcool-t a Gree gyártja, de még a linkelt oldalakon sem találtam az Rcool-ra semmit.
2017. aug. 7. 10:23
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Kb. 2 hónapja szereltettem fel egyet. Hibátlanul működik.

Van egy Whirlpool is a nappaliban, de ez sokkal jobb. Letisztult, modern forma ( a "rejtett kijelző" jól mutat), kiváló teljesítmény, gazdaságos működés. A "Silence" funkciót bekapcsolva egyáltalán nem is hallani.

Csak ajánlani tudom.

2017. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

# 4


Más a matrica, de bizonyára ugyanaz belül, ha kívül is megszólalásig hasonlít...gondolod hamisítás?


[link]

2017. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak gyanús számomra, hogy ez a brand sehol máshol nem jelenik meg, csak magyarországon. Az elérhető leírásokban (rcool.hu) sem szerepel a Gree név sehol, azaz úgy néz ki nem a Gree sub-brandjéről van szó, nem kapcsolja össze semmi a két márkát semmi, csak a szóbeszéd.
2017. aug. 7. 11:00
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

# 7


Az ilyen dolgokról mindig az jut eszembe: Jó lesz ezeknek ide az Isten háta mögé ez a vacak! :DDDD

Mondjuk az alkatrész szükség esetén szívás lehet a jövőben, ha a cég bezár-csődbe megy "hirtelen" és hiába a hosszú gari, ha nincs hova...

Persze, ez csak feltevés, lehet más a figura.

2017. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Csak gyanús számomra, hogy ez a brand sehol máshol nem jelenik meg" Mert még új!


Folyamatosan fejlesztik, mára már több fajta típusa létezik. Nem kell aggódni úgyanúgy a GREE gyártja mint a másik új márkát is pl. TOSOT-ot és még vagy 10 márkát is, sőt ma már többet is. A régebbről ismert márkákat is a GREE gyártja pl. NORD, CASCADE stb. A garancia és a háttér miatt nem kell parázni, folyamatos a support, ezek a klímák semmivel nem rosszabbak mint pl. comfort plus, lomo, smart inverter és stb. matricás GREE klíma.


Mára 100 kereskedőből 20-nál ott van raktáron, az alkatrészek szintén elérhetőek, de mivel nem sok meghibásodás van (én még nem hallottam róla) ezért nem sok szükség lesz rá, ha valaki GREE gyártmányt vesz azzal számolhat hogy 10 éven belül nem romlik el, főleg ha még karban is tartja. Több fajta RCOOL matricás gépet vettem már, az egyik már majdnem 3 éve folyamatosan üzemel, gond nélkül! Egyébként a belseje az összes más matricával rendelkező klíma esetén megegyezik a gree matricás változattal.


És hogy miért van erre szükség? Minden gyártó megpróbál nagyobb részt szakítani a piacból, a bevétel és a terjeszkedés miatt, meg amiről nem tudunk. Ha valaki nem akar GREE matricát látni mert azt hallotta hogy ez nem jó vagy nem tetszik neki mert csak laikus, akkor vesz más klímát, és végén lehet rcool matricás klímát vesz, nyugodtan használja miközben nem tudja hogy az is GREE. Ha valaki utálja az LG márkát az nem vesz olyan tévét de szereti a samsungot, és azt veszi meg, nem azért mert rossz csak neki nem szimpatikus.


Ez egy ilyen stratégia... két nagy klímagyártó van aki EU-ba gyárt az egyik a GREE a másik a MIDEA mindkét cégnek rengetek klímája van forgalomban más matricával, pl. a ma már nem létező ORION márka is a MIDEA gyárában készült pl. split klíma... és még sorolhatnám...

Ez két gyártó a legjobban fejlődött az elmúlt 15 évben, GREE gyártóról meg csak annyit hogy 2017-ben, 2016-ban és 2015-ben is gyártotta és adtaela világon a legtöbb klímát, amiért díjízták is a gyártót. Ez azért nem véletlen! Arról sem beszélek, hogy FORBES 1000-es listáján a legnagyobb cégek között benne van az első 400-ban megelőzve a legnevesebb klíma gyártókat. Ez is biztos a véletlen műve. Én nem aggódnék...

2018. ápr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
60%
Új technológiákat megoldásokat tesztelnek a sokadrendű márkák nevei alatt. Ha valami élesben nem úgy működik akkor nem a főmárka brand neve csorbul. A másik, hogy a "levetett" megoldások futnak még egy életciklust. Lásd dachia, lada, barum, stb.
2019. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!