Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A PTC kerámia betétes hősugárz...

A PTC kerámia betétes hősugárzó kevesebbet fogyaszt, mint a normál ventilátoros?

Figyelt kérdés
Eddig egy noname 2000W-os ventilátoros 3000 Ft-osat használtam, de 1-2 évnél nem bírta tovább és elég sokat is fogyasztott a kerámia betétesről azt olvastam, sokkal nagyobb az élettartama, de kevesebb áramot is fogyaszt?
2017. aug. 23. 21:10
 1/3 A kérdező kommentje:
... úgy gondoltam, most már be kéne ruházni, valami normális darabra. Megéri?
2017. aug. 23. 21:13
 2/3 anonim ***** válasza:
Az se tart örökké, a különbség a nagyobb hőátadó felületben rejlik.
2017. aug. 24. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne tévesszen meg a kissebb fogyasztás ,sem a jobb hatásfok.Mivel elektromos energiával akarsz fűteni,elöre tisztázzuk e két fogalmat.

Mivel csak a bejövö villamos energia alakul hövé,következik, hogy nagyobb elektromos energia több höt termel,kevesebb áram fogyasztás kevesebb hötermelést ad.

Sok esetben hivatkoznak a hatásfokra.A hatásfok a bejövö elektromos energia, és a kisugárzott höenergia aránya.És itt emlitik a veszteséget.Vagyis azt az elektromos energiát, ami a vezetékeket,kapcsolokat melegit.Csakhogy ez a hömennyiség is a lakásban marad, tehát a hatásfok igen jo.Más a helyzet pl. a kályha esetében,a fűsttel egyűtt nagy hömennyiség távozik el a lakásbol, a kémlnyen keresztűl.

Szerintem a tartossága,az ára ,és a biztonsága legyen a fő szempont.

2017. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!