Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Régi armatúrába ha LEDes...

Attilav kérdése:

Régi armatúrába ha LEDes fénycsövet rakok akkor ki kell kötni a folytótekercset és a gyújtót?

Figyelt kérdés

Van olyan LED-es fénycső amit az armatúra átalakítása nélkül tudok használni?

Régi folytótekercses gyújtópatronos armatúráról van szó.



2017. szept. 12. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Igen.

A ledes fénycső kapcsolóüzemű meghajtó áramköre meghülyül a fojtó induktív visszarúgásaitól. Vagy be sem kapcsol, vagy villogni fog.

2017. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D.O.81 ***** válasza:
18%

Te jó ég! Ezt a baromságot meg hol hallottad kedves előző!


Kérdező!

1x60cm-es, 1x90cm-es, 1x120cm-es, 1x150cm-es cső esetén:

Egy csöves lámpatestnél: Fojtó (induktív előtét) bennmarad, gyújtópatron repül, helye üres marad, LEDes cső berak. Ha a LEDes csőhöz mellékeltek a gyújtó helyére behelyezendő gyújtópatron kinézetű rövidzárat, akkor azt be kell rakni a gyújtópatron helyére.

Soros (iker)kapcsolású 2x60cm-es cső esetén a lámpatestből minden kisegítő szerelvényt el kell távolítani (fojtó, gyújtó foglalat, fázisjavító kondi) és a lámpatestet a LEDes csövekhez mellékelt kapcsolás szerint áthuzalozni.


A LEDes csöveket az induktivitás azért nem teszi tönkre, mert a LEDes cső azzal sorba van kötve és az áramkör kikapcsolásakor, mint rövidzár viselkedik. A LEDes cső élettartamát a fojtótekercs növeli, mert a hálózati zavarok nagy részét kiszűri, ami viszont a LEDcsőben lévő áramgenerátor kapcsolást tönkre tenné. A fojtótekercsen a LEDcső által hajtott áram átlagosan 20-50V feszültség esést okoz, ami nem gond, mert az elektronika kikompenzálja.


Üdv.

2017. szept. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előzőt felejtsd el, hülye.

Én úgy csináltam, ahogy leírtam, 5 éve működik.

LED-es fénycsőnek nem kell fojtó, ennyike...

2017. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

#3!


Nethuszár kartárs!

Mondták már neked, hogy akaszd fel magad az első lámpavasra?

Ha már valakit nyilvánosan sértegetsz, legalább indokold meg te gyökér!

Gondolkozni úgy néz ki nem szokás amőbafalván...

2017. dec. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne ugass be te majom!

Én tényt írtam, az az idióta meg elméletet gyártott.

Minden led fényforrás elektronikus szabályzással rendelkezik, semmi szükség elé egy fojtótekercsre, aminek az volt a dolga, hogy a fénycső áramát korlátozza.

2017. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Tudod addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik...

Bár látva a belőled ömlő rohadalmat, én már semmi jót nem nézek ki belőled, főleg jóindulatot nem. Bár jó szamár vagy, mert egész jól szenvedsz, hát tegyed, de én meg engedek.

Na hali!

2018. jan. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!