Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy működik az autómata mosógép?

Hogy működik az autómata mosógép?

Figyelt kérdés
Adott egy ELEKTROLUX EWT 1016 felűltöltős mosógép.ha betöltöm a mosószeres rekeszbe az előmosáshoz, és a mosáshoz a folyékony mosószert,és becsukom a fedelét,szerintem mindkettő egyből kifolyik a mosótérbe, mert ugye az ajtó (fedél) vizszintes állásba kerül.hiányzik valami alkatrész hozzá?

2017. okt. 21. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A túlfolyás elvén működik. Ezért nem szabad több szert beleönteni, mint ami meg van rajta jelölve. Akkor lecsukva sem folyik ki. Bekapcsolás után, amikor a program odaér, egy kis fecskendő az adott tartály felé fordul, és vizet fecskendezik bele, ezzel kiöblítve annak a tartalmát. Ahogy megy tovább a program, a kis fecskendő a másik tartály felé fordul, és elvégzi ugyanazt. A fecskendő a programkapcsolóra van rászerelve, amit bekapcsoláskor ugye kézzel alaphelyzetbe állítasz, majd mosás közben láthatóan elfordul, és magával viszi azt a kis csövet is, a megfelelő irányba állítva.
2017. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem folyik be. Próbáld ki: MIELŐTT elindítod a gépet, kinyitod megint a tetejét.

Ha mégis befolyik, szerelőt kell hívnod, mert valami nagyon nemjó ott.

2017. okt. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 szerintem befolyik,soha nem öntöm max.-ig a mosószert,de holnap megint megnézem.mert most úgy használom, hogy először csak az előmosás rekeszbe töltöm a mosószert,és mikor az lejár, megállítom, és akkor töltöm be a második rekeszbe a mosószert. így használom 10 éve, egyszer már volt szivattyú csere.
2017. okt. 21. 17:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem folyik be. Ha befolyna akkor a te módszereddel is befolyna. Meg különben is honnan tudod? De ahogy a #2 es írta, tedd be a szert, csukd le a tetőt, várj egy kicsit, majd nyisd ki. Ha még így is ott van, akkor nem folyok be. Különben ha nyitott ajtónál szemben állsz a mosógéppel, ésmegnézed az üst hátulján ott a nyílás, a csövecskével. És ha kézzel forgatod a kapcsolót, láthatóan viszi magával a csövet. Ha a kapcsolót lehúzod, és a hátsó borítóját lepattintod, magad is láthatod, amit leírtam. Ha megcsinálod, akkor nem ért megnézni, hogy a csövecske forgása teljesen szabad e? Ugyanis ha vízkő rakodik alája, ami akadályozza, akkor a "célzás" pontatlan lesz, és nem üríti ki a tartót
2017. okt. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 köszi, most nem tudom megnézni, holnap megnézem, légyszíves nézz be majd ide ,megírom mit tapasztaltam.
2017. okt. 21. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem írtad meg.!!!
2017. nov. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4 & #6,- na megnéztem! ebből bizony kifolyik.sőt már a mosószeres rekesz alján lévő nyilásokon elkezd folyni mikor még le sem csukom.ha lecsukom az ajtót egyértelműen kifolyik,.A program kapcsoló mosásnál nem forog,mert azzal csak kiválasztom a megfelelő programot.Ennél a tipusnál nyomógombokkal választom az előmosást,öblitést,plussz öblítést,cenntrifuga fordulatot,nem látható, hogy mozognak a fúvókák.Ez felűltöltős.
2017. nov. 17. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!