Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Másnak is van ilyen problémája...

Másnak is van ilyen problémája Dolce Gusto gépekkel?

Figyelt kérdés

Már egy éve van ilyen kávéfőzőm, és mint mindenki, én is mérőedénnyel indultam neki az ismerkedésnek.


Mindig szépen kimértem a doboz alapján, hogy a bögrémben melyik kapszulának meddig kell érnie, és igyekeztem tökéletesen pontos lenni, gondolván így majd tökéletes lesz az ízélmény.


Néhány esetben azonban hatalmas eltéréseket tapasztaltam: a sima Cappucino tejkapszulája 200 millilitert ír, szépen ki is mértem, de megdöbbentem, hogy a kimért állapottól igen távol már szinte csak víz jött ki a kapszulából. Azt hittem, én néztem el valamit, kimértem újra, de nem tévedtem.


A kimért állapot 70%-ánál már vízzel hígította csak a bögre tartalmát...


Ugyanez a Cafe Au Lait: a doboz szerint 180 milliliter tejeskávé készíthető, de a 150 milliliteres kávésbögrém végefelé már szinte csak víz jön a gépből.


Másn is tapasztal ilyesmit?



2017. nov. 10. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mérem ki :D

Csak úgy nagyjából. Hiszen tudom, hogy egy bögre, csésze mekkora.

Nincs vele gondom. Én legtöbbször mondjuk nem ilyen tejes italokat iszom. De nekem azok is finomak lettek eddig. Az é is látom, hogy egy idő után hígul. De sose vártam meg, hogy csak víz folyjon belőle. Szerintem ez normális. Nem lehet az egész tömény cucc.

2017. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Persze, lehet úgy is (a sima kávékat én sem méregetem), de a Cafe Au Lait konkrétan ihatatlanul vízízű lesz, ha pont 180 millilitert töltök ki. Pedig a dobozon ez van. :)


A 150-es bögrémet 90%-ig megtöltve viszont nagyon finom, és nem is túl intenzív (igazából ennél a mennyiségnél kezd vizesedni).


Nekem csak fura az egész. Mintha hasraütésszerűen írnák rá az adagok méretét.. :)

2017. nov. 10. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sose figyeltem ennyire az adagokat, csak megcsinálom és kész :) és így nekem mindig jó lesz. Nem fogok méricskélni, meg direkt annyit kimérni, ami rá van írva, ha úgy finom, ha kevesebb vagy akár több.
2017. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kimért állapot 70%-ánál már vízzel hígította csak a bögre tartalmát..."

Addigra már kimosódott as kapszula tartalma.

MENNYI is a tej szárazanyag tartalma?

1 adag preszzókávé 50ml (fél deci)

Ehhez 1,67 gramm nescafe kell

Meg 48,33 gramm víz!

2017. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek csak megközelítőleges adatok, tájékoztató jelleggel írják rá, nem azért, hogy mérnöki pontossággal ki kelljen mérni.
2017. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!